Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

На Львівщині понад 600 тис. га землі перебувають у приватній власності

Одним із завдань аудиту земель, який розпочали в області минулого року, є законне оформлення земельних ділянок, які перебувають у користуванні селянських господарств. Про це в ефірі телеканалу «Перший Західний» розповів голова Львівської ОДА Олег Синютка. Повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Одним із завдань аудиту земель, який розпочали в області минулого року, є законне оформлення земельних ділянок, які перебувають у користуванні селянських господарств.  Про це  в ефірі телеканалу «Перший Західний» розповів голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Земля сьогодні приносить прибуток тим, хто на ній працює. Земля повинна коштувати дорого, щоб сплачувався податок державі, місцевим органам влади і щоб платилися паї тим людям, які сьогодні є власниками чи користувачами землі. І дуже довгий період  часу люди просто обробляли землю без належних на це документів. Ми вже 8 місяців працюємо над тим, щоб після інвентиризації землі спонукати людей оформити за собою паї, земельні ділянки», - зазначив Олег Синютка.

Як наголосив очільник області одним із першочергових завдань сьогодні  є державна підтримка фермера.

«Під час свого виступу на Агропорті Президент України дуже чітко сказав, що держава повинна підтримувати фермера. І сьогодні в дискусії велика компанія-фермер я однозначно стою на стороні фермера, тому що він є на місці, допомагає громаді, працевлаштовує людей та швидко реагує на зміни», - додав Олег Синютка.

Зазначимо, що за результатами аудиту вже сформували електронну базу даних земель в розрізі кожної сільської ради та відповідної інформації щодо форми власності усіх ділянок. Відтак, на території Львівської області у приватній власності перебувають 629 тисяч гектарів землі, у комунальній власності – 88,4 тисячі гектарів, іще 70 тисяч гектарів належать державі. Лідерами за кількістю сільськогосподарських угідь є Жовкіський та Сокальський райони.

Окрім цього частина земель перебуває поза правовим полем. Найбільше незадіяних площ у Старосамбірському, Радехівському, Дрогобицькому та Самбірському районах. Окрім того, значна частина земель на території області є неуспадкованою (25 тисяч гектарів) та невитребуваною (22 тисячі гектарів).

На основі проведеного аудиту розробили спільно з Держгпеокадастром та Управлінням юстиції алгоритми дій, що мають застосовувати у кожному із напрямів. Перш за все, для активізації впровадження державних земель в обіг варто активно застосовувати аукціони. Зараз на Львівщині в реєстрі є 3444 ділянки на загальну площу 52 тисячі гектарів, які можуть бути виставлені на аукціони.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ