Окрім військових, участь можуть взяти також їхні родини та близькі загиблих героїв.
Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна-Львів розповіла співзасновниця ГО “Metta”, яка організовує походи ветеранів у Карпати.
“Ми намагаємося прокладати маршрути в обхід місць, популярних серед туристів. Шукаємо тишу і дику природу. При кожній групі є психолог, який працює з травмами. Але ми не форсуємо його залучення. Перш за все, даємо можливість учасникам заземлитись і відчути спілкування з природою”, – розповідає Юлія Стадницька із громадської організації “Metta”.
Відновлення через походи в гори – це добра альтернатива типовій психологічній допомозі, яка багатьох відлякує – зізнається учасник і ветеран Владислав Коренюк.
“Часто всередині включається внутрішній протест перед відвідуванням психолога. Я про це говорив із побратимами. І вони теж кажуть, що природотерапія – це найбільш органічна терапія. Бо відновлення полягає не стільки у присутності психолога, а в тому, як ти реагуєш на природу: гори, сонце, спів птахів. Після цього ти повертаєшся наповненим і відновленим,” – розповідає ветеран Владислав Коренюк, учасник першого виїзду гірської терапії.
У ГО "Metta" нагадують, що походи в гори у межах проєкту "Горотерапія для захисників" проводять щовихідних.
Відтак 13 травня відбудеться похід для демобілізованих військовослужбовців.
21 травня для родин полеглих захисників.
28 травня для медиків, що працюють у військових госпіталях.
Для реєстрації охочих просять заповнити гугл форму.