Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Львівщині розпочали збирати озимі пшеницю та ріпак

Саме ці культури складають 90% площі всіх озимих культур. Аграрії Львівщини поряд з озимим ячменем, якого вже зібрали 84% до прогнозу, розпочали збір озимої пшениці та озимого ріпака.

Як повідомляють в ЛОДА, площі до збирання під цими культурами в комерційному секторі складають 123,6 тис. га, зокрема 74,9 тис. га. озимої пшениці та 48,7 тис. га озимого ріпака. Саме ці культури складають 90% площі всіх озимих культур – інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації.

«Незважаючи на дощові погодні умови, за темпами збирання ранніх культур ми поки що випереджаємо показники минулого року на 4%, і сподіваємось зібрати якісне зерно без втрат, щоб досягнути не менших показників минулого року», – прокоментувала процес польових робіт Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку ЛОВА.

Також, як повідомили у департаменті, станом на 20 липня за всіма категоріями господарств зібрали ранніх зернових на площі 15,5 тис.га  (4,8% до посіву) та олійних культур на площі 4,0 тис.га (2,0  % до прогнозу). Намолочено 96,9 тис. тонн зерна.

Сільськогосподарські підприємства зібрали зернових на площі 12,6 тис. га (6,4% до прогнозу)  та 4,0 тис. га (8,2 %) олійних культур. Всього намолочено 82,9 тис. тонн зерна. Зокрема по культурах:  

озимого ячменю зібрано на площі 11,7 тис. га (84,0 % до посівних площ), намолочено 63,7 тис. тонн зерна з урожайністю  54,7 ц/га. Вищою за середню по області врожайність озимого ячменю отримують аграрії Львівського (62 ц/га), Червоноградського (58 ц/га), Стрийського (56 ц/га), Самбірського (55 ц/га) районів.

Розпочали також збір озимої пшениці, якої зібрали 6,2 тис.тонн  на площі 0,94 тис. га (1,3 % до прогнозу) з урожайністю 65,6 ц/га (+3,2 ц/га до мин.року). 

З групи олійних культур, аграрії розпочали обмолот озимого ріпаку на площі 3,9 тис.га (8,1%),  намолочено 12,9 тис.тонн зерна, урожайністю 32,6 ц/га.   

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ