На Львівщині створюють робочу групу з підготовки обласної програми психічного (ментального) здоров’я та психосоціальної підтримки цивільного населення.
Відповідне розпорядження підписав начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Стратегія відповідає Всеукраїнській програмі ментального здоров’я «Ти як?» Координаційного центру з психічного здоровʼя, яку втілюють з ініціативи Першої леді України Олени Зеленської, та Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року.
Очолила робочу групу з підготовки обласної програми радниця очільника ЛОВА Галина Бордун. Її заступником став координатор з розвитку послуг психічного здоров’я у громадах українсько-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України» Орест Сувало. До складу групи увійшли міжнародні партнери, які дотичні до напряму охорони психічного здоров'я та психосоціальної підтримки, експерти, керівники структурних підрозділів Львівської ОВА, комунальних закладів, незалежні експерти, освітяни, представники соціальної сфери, закладів вищої освіти.
«Наша позиція: у закладах охорони здоров’я та соціальної сфери Львівської області люди повинні отримувати якісну медичну та психологічну допомогу, а також реабілітацію – у комплексі, адже лише це дасть найкращий результат для фізичного та психічного здоров’я пацієнтів. Соціальна послуга та забезпечення базових потреб повинні надаватися з дотриманням гідності людини та її прав. Працюємо над тим, щоб ті заклади на Львівщині, які надають допомогу у сфері психічного здоров’я, як на первинному, так і на спеціалізованому рівні (у т.ч. психіатричну допомогу), налагодили системну співпрацю зі закладами освіти, соціального захисту та громадським сектором. Це дозволить оперативно та цільово надавати таку допомогу саме там, де це потрібно», – наголосив Максим Козицький.
Важливо нагадати, що з 2020 року у Львівській області за підтримки українсько-швейцарського проєкту «Психічне здоров'я для України», ГО «Академія сімейної медицини України» та Міжнародного медичного корпусу проводили навчання медичних працівників за програмою ВООЗ з подолання прогалин в сфері психічного здоров'я – mhGAP. Станом на зараз 35 закладів охорони здоров'я Львівщини законтрактували пакет НСЗУ «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».