Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Львівщині у шість разів збільшились площі вирощування фундука

Упродовж 2023 року садівники Львівської області на 10,6% збільшили площі насаджень горіхоплідних культур. Про це повідомили у Львівській ОВА.

Це найбільший показник розширення площ в розрізі останніх 5 років, оскільки у минулі роки щорічне збільшення коливалось у межах 1-2 %. В цілому за період 2019-2023 років площі насаджень горіхоплідних у господарствах усіх категорій збільшились на 14,8%.

«Закладання насаджень фундука в області стала трендом року, оскільки площі його вирощування збільшились у 6 разів. Половину нових площ фундука закладено за допомоги державної грантової підтримки «Свій Сад»  за програмою єРобота», - коментує Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку.

Із загальної площі горіхоплідних культур по Україні на Львівщину припадає 6,7% площ.

За оперативною інформацією департаменту в господарствах усіх категорій площі насаджень горіхоплідних культур у поточному році становлять 1340 га, з яких  90% площ займають насадження  волоського горіха та 10% припадає на вирощування фундука. Площі насаджень, які вступили у плодоношення збільшились впродовж року на 16 га, і складають 1053 га. Обсяги виробництва горіхів усіх видів з площі плодоносних насаджень збільшились на 8,2% в порівнянні з попереднім роком, і складають понад 5,9 тис. тонн.

Промисловим вирощуванням горіхів всіх видів в області займаються 25 суб’єктів господарювання, у яких площі насаджень становлять близько 350 га (26% від загальної площі горіхоплідних по області). В структурі горіхоплідних комерційного сектору 65 % площ займає волоський горіх та 35 % - фундук. 

Нових горіхоплідних насаджень у 2023 році господарствами усіх категорій заклали 128 га, з яких 103 га (80%) – насадження фундука.  У промисловому секторі заклали 91 га нових насаджень, зокрема насадження фундука складають 73% (66 га), волоського горіха – 27% (25 га).

За підтримки грантової програми «єРобота» нові насадження горіхоплідних культур на площі близько 79 га заклали 5 суб’єктів садівництва, які отримали фінансування від держави в сумі 19,7 млн гривень.  

В цілому від початку дії програми впродовж 2022-2023 років грантову підтримку на закладання нових площ садів і ягідників в сумі 71,8 млн гривень погодили 15 суб’єктам підприємництва області. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ