Слухай онлайн
Здоров'я  |  Надзвичайні події

На Львівщині від грипу померла 66-річна жінка

У Львівському обласному лабораторному центрі МОЗ України опублікували оперативні дані щодо захворюваності на грип та ГРВІ за 6-й тиждень 2020 року у Львівській області. Як стало відомо у Львівській області зареєстровано 1 летальний випадок від грипу серед дорослих, жінка віком 66 років.

За 6  тиждень 2020 року епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ  (03.02-09.02.20) в області захворіло на гострі респіраторні  інфекції 16 938 осіб, що на 4 278  випадків  більше  як за попередній тиждень (5 тиждень 2020 року). Інтенсивний показник захворюваності становить 674,5, при епідемічному порозі 439,6 (ріст  на 53,9 %). Епідемічна активність грипу та ГРВІ знаходиться на середньому рівні. На 17 адмінтериторіях зафіксовано перевищення епідемічного порогу: Бродівський, Буський, Дрогобицький, Золочівський, Камянка-Бузький, Миколаївський, Перемишлянський, Пустомитівський, Радехівський, Сколівський, Стрийський, Самбірський, Яворівський райони, міста Стрий, Самбір, Борислав, Трускавець.

Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 58,9% (захворіло дітей до 17років –9 985осіб). Рівень захворюваності серед дітей зріс на 34,1 %. Зростання зафіксовано у всіх вікових групах, але найбільший показник серед дітей віком 5 – 14р.

У м. Львові за цей же період захворіло відповідно 3753 особи  (6 тиждень 2020 року) та 3433осіб (5 тиждень 2020 року), інтенсивний показник на останньому тижні - 488,0, при епідпорозі 615,2. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 49,9%. 

Протягом 6 тижня 2020 року було госпіталізовано з діагнозом  ГРВІ в інфекційні стаціонари області 544 особи, у тому числі 397 дітей віком до 17 років.

Починаючи з 29.01.2020 року в окремих навчальних закладах у зв’язку з високим рівнем захворюваності на ГРВІ та грип введені тимчасові обмежувальні заходи шляхом призупинення навчально-виховного процесу. Станом на 07.02.2020 року призупинено навчання у 603 загальноосвітніх та 48 дитячих дошкільних закладах на 23 адміністративних територіях області: Яворівський (68 шкіл та 7 ДНЗ), Дрогобицький (59 шкіл, 5 ДНЗ), Золочівський (52 школи), Бродівський (44 школа),  Стрийський (45 шкіл), Кам’янка-Бузький (32 школи,  5 ДНЗ), Миколаївський (31 школа), Самбірський (30 шкіл, 3 ДНЗ), Буський (27 шкіл), Перемишлянський (30 шкіл, 16 ДНЗ), Пустомитівський (21 школа), Радехівський (12 шкіл, 1 ДНЗ), Городоцький (14 шкіл), Мостиський  (1 школа, 1 ДНЗ), Сокальський  (4 школи), Сколівський (1 школа),Ст.Самбірський (1 ДНЗ), міста Львів (65), Дрогобич (17), Самбір (9шкіл, 10 ДНЗ), Стрий (13), Борислав (10), Трускавець (3). 

З початку  епідемічного сезону вірусологічною лабораторією ДУ “Львівський ОЛЦ МОЗ України”  при лабораторному досліджені методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) зразків матеріалу від 148 пацієнтів, які підлягають визначенню випадку грипоподібного захворювання (ГПЗ) та з тяжкими гострими респіраторними інфекціями (ТГРІ)  визначено у 19 зразках віруси грипу А, в т.ч.  А (H1N1 pm09) – 18 випадків, А(Н3N2) – 1 випадок   та віруси грипу В - 1 випадок. Також виявлено збудники ГРВІ - риновіруси, бокавіруси, аденовіруси, коронавіруси, матапневмовіруси. 

В Україні від початку епідсезону зареєстровано 15 летальних випадків, підтверджених методом ПЛР. У Львівській області зареєстровано 1 летальний випадок від грипу серед  дорослих, жінка віком 66 років. Захворіла звернулась за медичною допомогою на 3-й день захворювання. Стан ускладнився через наявність довготривалої хвороби серцево-судинної системи. Лабораторно підтверджений вірус грипу типу А.

Профілактика

Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація. 

Одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів. Вакцинуватись бажано всім, але життєво важливо і в першу чергу треба щепитися особам з груп ризику: особам з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин, особам віком понад 65 років, особам, які перебувають у закладах тривалого догляду, дітям, віком 6 міс. – 5 років, персоналу медичних закладів, вагітним. 

За тиждень у Львівській області отримали щеплення проти грипу 187 осіб, в т.ч. з групи ризику 52 особи. Спочатку епідсезону у Львівській області щеплено проти грипу 11 917 осіб.

Для епідсезону 2019-2020 року в Львівській області  наявні дві вакцини від грипу:  «Ваксигрип», виробництва Франції (Санофі Пастер) та «Джі Сі Флю», виробництва Кореї (Грін Кросс Корпорейшн).

Як захиститися від грипу? Нагадуємо ефективні методи щоденної профілактики, застосування яких знизить ризик захворіти:

1. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви,  тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть теплий головний убір та рукавички.

2. Захворіли — лишайтеся вдома. Якщо можливо, візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип  та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож  перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.

3. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання  ніс та рот ліктем або серветкою  — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

4. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися руками обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та вірусів, торкаючись ними обличчя ви збільшуєте  шанси потрапляння їх в організм.

6. Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною  вітамінізованою їжею.

7. Якщо Ви захворіли не потрібно займатись самолікуванням, а зверніться до свого сімейного лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість  стану, поставити діагноз та призначити правильне  лікування. 

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, на Донбасі військові пройшли імунізацію, тому менше хворіють на грип і застуду.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ