Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

На Львівщині від менінгококової інфекції померла однорічна дитина

20 листопада, у реанімації одної з районних лікарень області померла дівчинка, якій виповнився лише рік і три місяці.
Фото ілюстративне

Це вже четвертий випадок смерті в області, що спричинив менінгокок. Про це повідомили у відділі контролю на залізничному транспорті ДУ «Львівський ОЦКПХ МОЗ».

«За словами лікарів, хвороба [у дівчинки] перебігала «блискавично». Попередня причина смерті – важка форма менінгококової інфекції», – повідомила гендиректорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко.

Зі слів бабусі, напередодні у дитини підвищилася температура до 38°C. Вранці мати побачила висипку на тілі донечки у вигляді «зірочок» синюшного кольору, і одразу викликала швидку. Однак врятувати дитину не вдалося. Так, на жаль, стрімко перебігає менінгококцемія – найважча форма менінгококової інфекції. Від моменту екстреного виклику до смерті дитини минуло менше ніж 3 годин.

Працівники Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб з’ясовують, з ким дитина була в контакті. У таких випадках оточення під наглядом епідеміологів. Їх обстежують на носійство менінгококів, призначають антибіотикопрофілактику.

За словами епідеміологині Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Любомири Бойко, у попередніх випадках смерті, які спричинила менінгококова інфекція, медики зафіксували так званий «блискавичний» перебіг недуги у дітей до одного року.

У відділ контролю повідомляють, загалом на Львівщині цьогоріч зафіксовано 12 випадків цієї інфекції серед дітей і дорослих.

У лікарні нагадують, менінгококова інфекція – гостре інфекційне захворювання, яке спричинює бактерія менінгокок.

Передається повітряно-крапельним шляхом під час чхання, кашлю, при поцілунках. Заразитися можуть усі без винятку, проте діти до 5 років складають понад 70 % всіх хворих, тому є у групі ризику.

"Менінгококова інфекція може протікати безсимптомно, або просто як звична застуда. Проте не рідко ця бактерія може спричинити розвиток менінгіту, чи менінгоенцефаліту. 

А інколи розвивається менінгококцемія (зараження крові), і тоді перебіг настільки блискавичний, що зазвичай закінчується летально. Якщо і вдасться залишитися живим - це пожиттєва інвалідизація", – йдеться в повідомленні.  

Єдина профілактика – це вакцинація. Існує 2 типи вакцин, що захищають від різних штамів менінгококу:

Вакцини Menactra (Sanofi Pasteur) і Nimenrix (Pfizer) - аналоги, просто різні виробники й дещо різні схеми вакцинації) - захист від менінгококів серогруп A, C, W-135, Y; вакцина Bexsero (GSK)- захист від серогрупи B.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ