18 червня на Львівщині розпочався другий марафон психічного здоров’я «Школа та громада чутливі до психічного здоровʼя». У марафоні взяли участь понад 350 людей: директори шкіл; представники батьківських комітетів; психологи закладів освіти; представники територіальних громад. Про це повідомляє Львівська ОВА.
«Я дуже рада, що тут зібрались так багато вчителів, директорів, а також представники громад та обласної адміністрації, щоб обговорити важливе питання. Ми всі знаємо, що ментальне здоров'я дуже важливе, особливо в час таких важких подій. Ми бачимо, що рівень тривожності зростає і дітям потрібна допомога просто зараз. У Львові ми особливо багато зусиль докладаємо для того, щоб покращити щоденний побут дітей. Я дуже вдячна обласній адміністрації, пану Максиму, кожному, хто долучається до досягнення цієї мети. Разом з партнерами ми вже надали понад 18 тисяч консультацій через координаційні центри при Львівській ОВА. І ми продовжуватимемо підтримувати дітей у будь-яких питаннях», – зазначила керівниця польового офісу ЮНІСЕФ у Львові Нінке Воппен.
Мета заходу – допомогти людям у громадах здобути необхідні знання і навички з питань психічного здоров'я, щоб допомогти дітям та дорослим долати складні ситуації під час війни.
Окрім того, під час події проаналізували наявні послуги з психічного здоров’я в громадах та виявили запити на те, що ще мають запровадити на рівні громад.
«Ми напрацювали комплексну програму підтримки психічного здоров'я. Вона включає три складових: соціальна, медична і освітня. Цей захід присвячений психоедукації першого контакту, яким має володіти кожен вчитель, кожен директор школи для того, щоб розуміти ситуацію, яка відбувається з дитиною і в сім'ї дитини, та для того, щоб бачити проблеми і скеровувати сімʼї до медичних працівників. Уже більше ніж 20 тисяч людей пройшли наші курси першого психоедакційного контракту, завдяки нашим партнерам, зокрема таким як ЮНІСЕФ, які допомагають нам втілювати цю програму в життя. Величезне дякую за сьогоднішній захід і за увагу до психічного здоров'я. Дякую Збройним Силам України за змогу проводити семінари та за те, що тримають фронт. Разом до перемоги!», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Результатом зустрічі стало покращення знань у сфері психологічного здоров’я серед керівників закладів, представників батьківського комітету та психологів освітніх установ, а також посилення ролі психолога і програм психічного здоров'я в громадах Львівщини.
«При обласній адміністрації створили робочу групу з психічного здоров’я. Наша мета – аналізувати виклики, впроваджувати систему в громадах, відпрацювати маршрутизацію. Протягом літа ми маємо таких три великих заходи для різних громад Львівщини, щоб поширити вузькоспеціалізовані знання, поширити інформацію про комплексну послугу з психічного здоровʼя, а також зробити певний зріз запитів від учасників заходу: що працює в громадах, що ще потрібно врахувати громадам, області, робочій групі, щоб мешканці громад отримували якісну послугу», – зазначила радниця начальника Львівської ОВА, голова робочої групи психічного здоров’я при ЛОВА та голова Координаційного центру підтримки цивільного населення при ЛОВА Галина Бордун.
Навчання відбувалось в межах реалізації Комплексної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Докладніше ознайомитись із Програмою можна за посиланням.
Крім того, для громад області організовують три одноденні зустрічі (наступні – 27 червня та 11 липня), в межах яких проведуть бліцопитування: Які психосоціальні послуги працюють у громадах? До кого звертаються мешканці? Що допомагає їм підтримувати себе? Що ми як влада маємо врахувати під час напрацювання послуг та інформування про них? Хто ще не долучився, запрошуємо реєструватися.
Про минулий досвід реалізації марафону «Психічного здоров'я» можна дізнатися за посиланням.
Усі посилання Координаційного центру при ЛОВА тут.
Організаторами заходу є: громадська організація «Птаха України», Координаційний центр підтримки цивільного населення при ЛОВА та Львівська обласна військова адміністрація.
Партнери:
-
Департамент освіти та науки ЛОВА
-
Департамент охорони здоровʼя ЛОВА
-
За підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та фінансування Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW.