Тривають масштабні роботи з ремонту водогрійного і парового котлів тривають на Львівській ТЕЦ-1, яка є на балансі ЛМКП ʺЛьвівтеплоенергоʺ. Про це Гал-інфо розповіли у прес-службі ЛМР.
Загальна вартість основних робіт становить понад 14,4 млн. грн. Ремонтні роботи проводять за кошти підприємства. Також, відповідно до ухвал сесії Львівської міської ради, на ремонтні роботи у ʺЛьвівтеплоенергоʺ передбачені кошти з міського бюджету.
ʺТЕЦ-1 є найбільшим об’єктом теплопостачання. В опалювальний період вона забезпечує теплом і гарячою водою приблизно 65−75% будинків, які мають централізоване опалення. Тому її надійна робота є вкрай важливою.
Зараз проводимо ремонтні роботи на водогрійному котлі № 3 і паровому котлі № 9. Обидва котли — ПК-9 і ВК-3, вже старі і давно працюють на ТЕЦ-1. Так, ПК-9 — це паровий котел фірми ʺБорзігʺ, 1937 року випуску, а в експлуатації на ТЕЦ-1 — з 1951 року. Продуктивність цього котла становить 70 т/год. Натомість ВК-3 — це водогрійний котел, що приблизно з таких же років у роботі, й від нього тепло виробляється для Сихівського масиву. Торік на ВК-3 частково було замінено нижній ярус ширм. Зараз тривають роботи зі заміни верхнього ярусу. Вкінці опалювального сезону ми мали аварійну ситуацію на ПК-9, коли на 16 годин було зупинено подачу гарячої води мешканцям Сихова. Тому важливо в літній період все відремонтувати.
Також ремонтуємо турбогенератори № 4 і № 6. Відремонтували трансформатор 2 Т, який є основним на нашому підприємстві і впливає на роботу енергетичної системи цілого міста.
Тобто все обладнання, якого ми потребуємо в опалювальний сезон, буде повністю готовеʺ, — повідомив Валентин Вольський, директор ЛМКП ʺЛьвівтеплоенергоʺ.
Цього року ЛМКП ʺЛьвівтеплоенергоʺ також планує провести реконструкцію 6,1 км теплових мереж (12,2 км трубопроводів) та встановлення ІТП у будинках Сихівського району (І-ша черга).
З міського бюджету Львова також виділяють кошти на виконання ремонтних робіт на ТЕЦ-1.
ʺЛМКП „Львівтеплоенерго“ і ЛКП „Залізничнетеплоенерго“ є стратегічно важливими підприємствами міста. Якісна і надійна підготовка об’єктів теплопостачання до опалювального сезону є важливим завданням. Тому місто також долучається фінансово у допомозі тепловикам у підготовці до зими. Так, з міського бюджету виділено 10 млн гривень: 5 млн гривень на ТЕЦ-1 для того, щоб провести ремонт ВК-3 і ПК-9, а також 5 млн. грн для ЛКП „Залізничнетеплоенерго“ на ремонтні роботи в котельні на вул. Петлюри 4а — щоб поміняти три котли. Загалом в котельні на вул. Петлюри, 4а є 6 котлів. Ці котли вже вичерпали свій ресурс — їм вже понад 20 років. Після ремонту цих котлів очікуємо на економію споживання газу на 10%, а також забезпечимо стабільну роботу котельніʺ, — розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.
За її словами, у міській раді створено штаб з підготовки міста до зими. Засідання штабу відбувається кожні три тижні.
ʺМи обговорюємо проблемні питання щодо того, як триває підготовка до опалювального сезону. Адже паралельно проводимо ремонт інженерних мереж у будинках: ремонтуємо вікна, дахи, проводимо повірку лічильників. Загалом вже підписано 64% актів готовності будинків до зими, а також більш ніж 60% лічильників пройшли повірку. Зараз їх встановлюють. Також маємо 135 одиниць техніки для того, щоб прибирати вулиці міста. Піскосуміш є, але коли буде затверджуватись бюджет на наступний рік, то кошти для закупівлі піскосуміші ще будуть передбаченіʺ, — додала Ірина Маруняк.
За інформацією департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, загальна готовність об’єктів теплозабезпечення (ЛМКП ʺЛьвівтеплоенергоʺ і ЛКП ʺЗалізничнетеплоенергоʺ) до опалювального сезону 2019−2020 років становить орієнтовно 75%.
Зокрема, підготовлено:
-
котельні — 118 (77%);
-
ЦТП — 124 (73%);
-
проведено гідравлічні випробування теплових мереж — 460,5 км (81%);
-
замінено 2,7 км. теплових мереж.
В експлуатації ЛМКП ʺЛьвівтеплоенергоʺ є ТЕЦ-1, ТЦ ʺПівнічнаʺ і ТЦ ʺПівденнаʺ, 140 котелень, 136 ЦТП, 96 ІТП і 433,64 км теплових мереж. Підприємство подає опалення до понад 1600 будинків і гарячу воду до 1104 будинків.
В експлуатації ЛКП ʺЗалізничнетеплоенергоʺ є 19 котелень, 33 ЦТП і 133,65 км теплових мереж. Також підприємство подає опалення до 524 будинків і гарячу воду до 370 будинків.
Довідка
Станом на зараз на ТЕЦ-1 триває:
-
Капітальний ремонт трансформатора 2Т тип ТДТН -25000/110/35/6,3. Вартість робіт — 595 тис. грн.
-
Перевірки в обсязі ʺвідновленняʺ панелей захистів № 8, № 9 силового трансформатора № 2Т в складі апаратури релейного захисту і мікропроцесорних пристроїв RET650 основного захисту, REF 630 резервного захисту, REF 630 резервного захисту обмоток 35/6,3 кВ ТЕЦ-1 ЛМКП ʺЛьвівтеплоенергоʺ. Вартість робіт — 300 тис. грн.
-
Ремонт водогрійного котла ст. № 3 із заміною ширм конвективної частини. Вартість ширм — 4300 тис. грн. Роботи виконує ЛМКП ʺЛьвівтеплоенергоʺ.
-
Роботи із заміни 1-ої ступені водяного економайзера парового котла ст.№ 9. Вартість робіт — 460 тис. грн.
-
Завершення ремонту ротора генератора ТГ-6. Вартість робіт — 100 тис. грн.
-
Роботи з розробки нормативних енергетичних характеристик устаткування ТЕЦ-1 ЛМКП ʺЛьвівтеплоенергоʺ, визначення нормативних питомих витрат палива на відпущену теплову і електричну енергії ТЕЦ-1 при їх комбінованому виробництві, згідно чинних нормативних вимог, та створення програмного забезпечення для їх розрахунку. Вартість робіт — 1280 тис. грн.
-
Капітальний ремонт турбогенератора ст. № 4. Вартість робіт — 3400 тис. грн.(ці роботи уже виконано)
-
Капітальний ремонт генераторного вимикача 2 ШК. Вартість робіт — 365 тис. грн.
-
Згідно з інвестиційною програмою, ТЕЦ-1 на 2019 рік заплановано такі роботи:
-
реконструкція вимикачів КРУ- 6,3 кВ ТЕЦ-1. Вартість робіт — 572 тис. грн.
-
реконструкція вимикачів 6,3 кВ реакторів власних потреб 1ШР ТЕЦ-1 Вартість робіт — 550 тис. грн.
-
реконструкція управління тягодуттєвими механізмами із впровадженням частотного регулювання від СКК парового котла ст.№ 7 ТЕЦ-1. Вартість робіт — 2486 тис. грн.
Нагадаємо, минулого місяця на Сихові розпочали монтувати перші індивідуальні теплові пункти.