Слухай онлайн
Cуспільство  |  Історія

На Личакові вшанували пам’ять українського композитора Богдана-Юрія Янівського

Сьогодні відомому українському композиторові, народному артисту України, лауреату Національної премії імені Т. Шевченка Богдану-Юрію Янівському виповнилося б 80 років. Про це повідомили 5 липня Гал-інфо у пресслужбі ЛОДА.
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА

Богдан-Юрій Янівський все своє життя присвятив розвиткові музичного мистецтва Львова й України. Неперевершений мелодист, композитор-пісняр, композитор-театрал. У його творчому доробку – оркестрові та камерно-інструментальні твори, музика до драматичних вистав, мультиплікаційних та телевізійних фільмів, численні пісні-романси. Продовжив естрадні традиції, закладені Богданом ВесоловськимАнатолієм Кос-Анатольським та іншими композиторами цього жанру.

Пам’ять Богдана-Юрія Янівського вшанували на Личаківському кладовищі: заступник голови облдержадміністрації Іван Собко, заступниця департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор, депутати Львівської облради поклали квіти до могили композитора.

"Без Богдана-Юрія Янівського важко уявити музичну історію нашого міста. Адже його твори – це цілий пласт класичного і пісенного напрямків. Ось вже 16 років, як Маестро відійшов у вічність, але його музика і досі залишається привабливою як для виконавців, так і для слухачів. Вона продовжує лунати з української сцени та нагадувати нам про непересічний талант митця", - сказав Іван Собко.

Довідково:

Український композитор, піаніст та педагог Богдан-Юрій Ярославович Янівський народився 4 липня 1941 р. у Львові.

Упродовж 1963 р. - 1967 р. працював музичним редактором Львівського обласного радіо, а вже з 1967 р. - завідувачем музичної частини Львівського театру юного глядача.

Викладав у Донецькій консерваторії (1991 р.), у Вищому музичному інституті (Львів, 2000 р.). Був ініціатором (з 1991), а пізніше, впродовж 15 років, — організатором і натхненником міжнародного конкурсу-фестивалю сучасної української пісні "Золоті трембіти". 

Активний діяч трьох Національних спілок – композиторів, журналістів, театральних діячів, професор і проректор  з міжнародних відносин Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенка, засновник Товариства імені Ф. Шопена у Львові.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ