Як повідомили Гал-інфо у прес-службі ЛМР, у Львові на площі перед Оперним театром тривають роботи з облаштування ʺсухогоʺ фонтану.
На замовлення Галицької РА підрядна організація провела демонтаж старого фонтану, і рішенням виконавчого комітету його передано на баланс ʺСтрийського паркуʺ. Натомість проект облаштування нового фонтану, виконаний на замовлення управління архітектури та урбаністики ЛМР, а профінансує роботи благодійний фонд ʺСокар Благоʺ. Станом на сьогодні на площі проводять земляні роботи по облаштуванню комунікацій.
ʺГалицька районна адміністрація та благодійний фонд ʺСокар Благоʺ уклали Меморандум про співпрацю щодо спорудження ʺсухогоʺ фонтану на площі перед Оперним театром. Старий фонтан демонтовано і передано у Стрийський парк.
Зараз, на замовлення ʺСокар-Благоʺ, підрядна організація проводить роботи з облаштування нового ʺсухогоʺ фонтану. Проводять земляні роботи по облаштуванню інженерних мереж, облаштуванню технологічних приміщень для нового фонтануʺ, — розповів Андрій Зозуля, голова Галицької РА.
Нагадаємо, проект реконструкції фонтану та площі розробили київські архітектори. Автори: Іван Юнаков, Андрій Карпов, Ярослав Катрич, Максим Астрейко, Володимир Томіленко.
При розробці проекту реконструкції площі навпроти оперного театру автори поставили перед собою 3 основні завдання:
1) Зробити її сучасною та цікавою в контексті навколишньої забудови і підкреслити архітектуру головного фасаду оперного театру, який є бездоганним акцентом площі.
2) Змінити філософію фонтану, зробивши його сухим, щоб нічого не перешкоджало огляду театру з протилежного боку площі. У холодну пору року фонтан відключать, і він перетвориться на пішохідну зону, яка може бути також використана для встановлення ялинки або сцени для проведення міських заходів.
3) Створити новий імідж площі шляхом залучення творчої еліти. Для цього пропонується повністю звільнити її від атракціонів і МАФів, встановити зручні лавочки, вбудовані в парапети зелених зон, з розетками для зарядки ноутбуків і телефонів. Велика кількість посаджених дерев і чагарників візуально відмежує площу від галасливих доріг і вітру, дозволить комфортно провести вільний час. З'являться також безкоштовний wi-fi з онлайн бібліотекою, інформаційні бокси, будуть встановлені велопарковки.
Обрис площі — силует скрипки, гриф якої примикає до оперного театру. Струни виконані азбукою Морзе з RGB LED підсвічуванням і читаються, як ʺМісце можливостей. Відкритий для світу. Львів — місто кохання. Місто вільних людей.
Міні-метеостанція, розроблена інженерами, буде регулювати напір і висоту струменя фонтану залежно від погоди і сили вітру. Синхронізація фонтану з оперним театром дозволить насолодитися виставою не тільки всередині театру, а й ззовні. Фонтан стане частиною сценічної опери, завдяки тому, що струмені води з форсунок паралельно ʺзаграютьʺ як еквалайзери. У темний час доби фонтан буде підсвічуватися RGB LED підсвічуванням малого споживання. У гранітному мощенні, виконаному в двох кольорах: сірому і темно-сірому, також будуть встановлені лінійні LED підсвічування, які будуть висвітлювати площу в темний час доби.
Фонтан, що досі був біля Оперного театру, було облаштовано у 2008 році.
17.03.2016 р. сесія Львівської міської ради прийняла ухвалу № 350 ʺПро спорудження „сухого“ фонтану перед Львівським національним академічним театром опери та балету ім. С. Крушельницької на пр. Свободиʺ. 20.06 2019 р. в ухвалу внесли зміни.
Повністю фінансує роботи з облаштування нового фонтану благодійний фонд ʺСокар-Благоʺ. Приблизна вартість 1,5 млн доларів.
Відео: Андрій Андрух
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, демонтований фонтан біля оперного театру передано в "Стрийський парк".