Як повідомили 29 квітня Гал-інфо у прес-службі ДСНС Львівської області, на Пустомитівщині проведено рейд з виявлення фактів та роз’яснення небезпеки спалювання сухої трави та рослинних залишків
На території Пустомитівського району з початку року виникло 417 пожеж сухої трави та 8 пожеж торфу . Найбільші площі пожеж складали 100 000 та 60 000 кв. м. Ці пожежі виникли на початку квітня в с. Давидів та с. Пасіки-Зубрицькі, відповідно. Кожну з них рятувальники ліквідовували більше двох годин.
Причини таких пожеж залишаються незмінними – людський фактор. Саме люди провокують пожежі у природних екосистемах, спалюючи суху траву та сміття на відкритих територіях чи навіть у себе на подвір’ях.
З метою зменшення кількості пожеж у природних екосистемах, 28 квітня був проведений рейд з виявлення фактів та роз’яснення небезпеки спалювання сухої трави та рослинних залишків на території Пустомитівського району.
В ньому взяли участь представники Головного управління ДСНС України у Львівській області, Пустомитівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА, Пустомитівського відділу поліції ГУНП у Львівській області та Пустомитівської районної державної адміністрації.
Під час профілактичного рейду із населенням проводилась роз’яснювальна робота. Громадянам роздавались інформаційні листівки, щодо заборони спалювання сухої трави, небезпеки, яку несуть такі пожежі, а також доводилась інформація про значне зростання штрафних санкцій.
Разом з тим було виявлено 2 факти спалювання сухої трави громадянами, на яких було складено адміністративні протоколи за статтею 77¹ КУпАП. На порушників буде накладено штраф у розмірі від 180 до 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Пам'ятайте, що спалювання сухостою заборонено.
Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе. Гинуть рослини, комахи, молодняк звірів та птахів. Регулярні підпали зменшують біорізноманітність та порушують природну рівновагу. Знищується унікальна заповідна рослинність.
Слід пам'ятати, що під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.
Лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки дозволить уникнути трагічних наслідків та матеріальних збитків.
Будьте свідомі - бережіть себе і природу!
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, минулої доби на Львівщині вогонь знищив понад 3 га сухої трави.