Львів — одне з пілотних міст в Україні щодо розробки стратегії ʺзеленого розвитку містаʺ за всіма напрямками — вода, транспорт, ТПВ тощо. Проект фінансується за кошти ЄБРР. Про це, 13 лютого Гал-інфо повідомили у прес-службі ЛМР.
Сьогодні на сесії Львівської міської ради консультанти програми Green Cities Action Plan презентували напрацьований ʺПлан заходів „Зеленого міста“ для Львоваʺ.
ʺПредставлений план розробляється у співпраці з ЄБРР. Це нова ініціатива і нові міжнародні стандарти оцінки, адже зараз ЄБРР планує найбільші свої інвестиції здійснювати саме в ʺзелені технологіїʺ. І ми, так само як Європа й увесь світ, рухаємося в напрямку ʺзелених технологійʺ.
Мета цього Плану — вибрати ті напрямки, які є найбільш важливі для того, щоб місто було безпечним та екологічно чистим. Тому цей План показує, в які саме сфери життя потрібно робити інвестиції, щоб досягти цілей ʺЗеленого містаʺ — високої якості життя, безпечності, екологічностіʺ, — пояснив Олександр Кобзарев, директор КУ ʺІнститут містаʺ.
Про напрацювання Плану заходів ʺЗеленого містаʺ (ПЗЗМ) для м. Львова доповів Боб Беілі, директор Enviros.
ʺПлан заходів ʺЗеленого містаʺ є новим інноваційним інструментом, розробленим ЄБРР, ОЕСР та ICLEI (Міжнародна рада з місцевих природоохоронних ініціатив). Перший проект ПЗЗМ (м. Тбілісі) завершено консорціумом EMPRESS/ENVIROS у 2017 році. З того часу було завершено складання ще двох ПЗЗМ, іще 18 наразі розробляються, 8 з яких близькі до завершення.
Львів буде першим містом в Україні, де буде розроблено ПЗЗМ. Тут буде використано весь попередній досвід розробки таких Планів. Візія Плану до 2035 року — ʺЧисте, живе й активне місто для всіхʺ, — розповів Боб Беілі, директор Enviros.
Із його слів, пріоритети Плану заходів ʺЗеленого містаʺ для м. Львова — це:
— покращення системи управління відходами, зокрема — будівництво нової установки поводження з відходами, удосконалення систем збору та рівня повторного використання, а також реконструкція старого полігону;
— реконструкція та відновлення установки очистки стічних вод, зменшення витоків в системі водопостачання та реконструкція установки очищення стічних вод;
— транспорт та його вплив на забруднення повітря, забруднення шумом та перевантаження, покращення енергоефективності у будівлях та використання міських відновлювальних джерел енергії;
— благоустрій території та якість зелених зон у місті тощо.
За кожним напрямом було озвучено конкретні заходи, які потрібно провести, та необхідні фінансові інвестиції.
ʺМи від наших донорських організацій маємо підтримку на десятки мільйонів євро, і для нас за честь — вислухати їх на сесії. Це важливо. Такої підтримки, як Львів, не має жодне місто України. Дякую за їхню роботу, вона для нас дуже важливаʺ, — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.
Нагадаємо, Green City Action Plan — програма ЄБРР, яка передбачає стратегію ʺзеленого розвитку містаʺ за всіма напрямами — вода і водовідведення, транспорт, поводження з ТПВ та інші екологічні питання, необхідні для сталого розвитку міст. Програма передбачає залучення консультантів для підготовки документу Green City Action Plan — стратегії, яка включатиме усі заходи, які необхідно здійснити місту (консолідація усіх інших програм міста) для забезпечення сталого розвитку. Потім план можна буде використовувати для довгострокового планування майбутніх видатків на розвиток міста, залучення кредитних та грантових коштів міжнародних фінансових організацій.
Львів є пілотним проектом в Україні. Ініціатива фінансується за кошти ЄБРР. Банк, зокрема, вибрав підрядника — чеську компанію-консультанта Enviros (23 роки досвіду в національних та міжнародних проектах).
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, сьогодні на засіданні сесії Львівської міської ради прийнято ухвалу ʺПро внесення змін до міського бюджету Львова на 2020 рікʺ.