У межах проекту ʺЕнергоефективний район Львоваʺ, який реалізується в Україні Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини та у співпраці із Львівською міською радою, було проведено енергоаудит для 12 ОСББ на Сихові.
Мешканці багатоповерхівок отримали рекомендації щодо модернізації будинків, впровадження яких дозволить зменшити витрати тепла та економити на комунальних послугах понад 50%. Ці будинки є частиною майбутнього зразкового енергоефективного району.
Основна мета проекту ʺЕнергоефективні райони Львоваʺ — зменшити потребу в житлово-комунальних субсидіях та підвищити комфорт будинків. До участі у ньому було відібрано 12 будинків. Протягом кількох останніх місяців для них було проведено енергетичні аудити. ОСББ, які є учасниками проекту, отримали результати аудиту та рекомендації фахівців щодо енергоефективних заходів для зменшення витрат на енергоресурси.
Ці результати фахівці презентують мешканцям ОСББ на Загальних зборах. Наразі співвласники перших ОСББ вже проголосували за те, щоб прийняти рекомендації до уваги та провести модернізацію своїх помешкань. За підрахунками енергоаудиторів, проведені заходи дозволять економити близько 50% витрат на комунальні послуги.
Серед основних заходів, які допоможуть модернізувати будинки на Сихові та підвищити їхній клас енергоефективності, — утеплення стін сертифікованими енергоефективними вогнетривкими матеріалами, заміна старих вікон на нові, встановлення за підтримки Львівської міської ради та ЄБРР модульних теплових пунктів та модернізація й утеплення внутрішньобудинкових мереж.
Наступний крок для будинків-учасників проекту — це подача заявки від ОСББ до Фонду енергоефективності для участі в Програмі ʺЕнергодімʺ. Завдяки державній програмі, співвласники ОСББ зможуть отримати 70% компенсації на комплексну термомодернізацію будинку. Фінансову та консультаційну допомогу цим будинкам також надає Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Львівська міська рада. Частину коштів співвласники ОСББ будуть виплачувати самостійно.
Далі у співпраці зі співвласниками будинків буде розроблено проектно-кошторисну документацію для проведення подальшої реалізації необхідних енергоефективних заходів. В ОСББ очікують не лише зменшення витрат в результаті модернізації, а й створення комфортних умов проживання у багатоповерхівках.
ʺУ нас зараз дуже великі витрати тепла через старі вікна, на сходових клітках та у підвалах, і цокольних приміщеннях. Система опалення у будинку розбалансована. Зараз у одних квартирах дуже тепло, а у інших — холодно. Завдяки програмі ми хочемо утеплити наш фасад, модернізувати систему опалення, утеплити труби опалення та гарячої води, поставити балансо-регулюючі клапани для того, щоб збалансувати усю систему опалення. За попередніми розрахунками це дасть можливість зекономити близько 50% витрат, а також — значно покращити умови проживання. Спільне рішення взяти участь в проекті та подати документи для участі в програмі „Енергодім“ — це заслуга усього будинкуʺ, — зазначила голова ОСББ ʺНаш дім Драгана, 8ʺ Орися Шмега.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, в Україні впроваджується сертифікація енергоефективності будівель.