Слухай онлайн
Економіка

В Україні впроваджується сертифікація енергоефективності будівель

В Україні впроваджується сертифікація енергоефективності будівель. Таку практику розпочато відповідно до Закону України ʺПро енергетичну ефективність будівельʺ, розробленого згідно із європейськими нормами. Про це інформує прес-служба Держенергоефективності.

ʺЕнергетичний сертифікат – це документ, який містить чітку інформацію про клас енергоефективності будинку та його характеристики: коли будинок був збудований, скільки енергії споживає, які заходи з термомодернізації потрібно впровадитиʺ, - пояснив Роман Марецький, директор Департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності, в ефірі програми ʺТвій дім навиворітʺ на 4 каналі.

ʺЗавдяки сертифікату людина може зрозуміти, наскільки енергоефективний будинок і скільки доведеться заплатити за комунальні послуги, проживаючи у такому будинкуʺ, - наголосив Р. Марецький.

Водночас під час сертифікації енергоаудитор визначить, що потрібно зробити, щоб зменшити енергоспоживання та відповідно комунальні платежі.

Якщо говорити про житлові будинки, то сертифікат є обов’язковим для об’єктів будівництва та будівель, де запланована термомодернізація за державної підтримки (наприклад, через Фонд енергоефективності). Про інші об’єкти сертифікації можна дізнатися на сайті Держенергоефективності.

Як отримати енергосертифікат?

Потрібно знайти кваліфікованого атестованого енергоаудитора за допомогою бази даних на сайті Держенергоефективності.

Енергоаудитор проводить сертифікацію та надає пакет документів до Держенергоефективності, закріплюючи їх цифровим підписом.

Агентство, у свою  чергу, здійснює первинну перевірку сертифікату та додає його до бази даних на сайті.

Станом на кінець січня 2020 р. енергоаудитори видали більше 1650 енергетичних сертифікатів будівель, з яких понад 500 – для житлових будинків.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, Україна має значний потенціал для розвитку біоенергетичних проектів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...
");