Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

На українському ринку праці попит на фармацевтів

В Україні існує гострий дефіцит фармацевтів і провізорів: вакансій на ці посади значно більше, ніж резюме. Такий висновок можна зробити на основі аналізу бази вакансій і резюме за 2012 рік Міжнародного кадрового порталу hh.ua в Україні.

З 2010 року ринок праці для фармацевтів та провізорів постійно зростав, так само, як і дефіцит фахівців на ринку. У 2011 hh.Індекс (рівень конкуренції серед претендентів – співвідношення кількості вакансій до кількості резюме) для спеціалізацій «фармацевт» та «провізор» становив 0,6 кандидатів на вакансію, а у 2012 році – 0,9. Інакше кажучи, шанси знайти хорошу роботу для пошукачів у цій галузі, як і раніше, дуже високі, пишуть фахівці порталу. 

У 2012 році фармацевти та провізори найбільше були затребувані в Києві – на нього припадає 55% вакансій. Потрібні ці фахівці і у східних, і в південних регіонах: Донецькому, Дніпропетровському, Харківському, Одеському, АР Крим. Менш активний ринок в інших областях України.

Вельми охоче роботодавці беруть на роботу малодосвідчених фармацевтів і провізорів. 66% вакансій орієнтовані на досвід роботи від 1 до 3 років, а ще 18% − на спеціалістів-початківців без досвіду. Лише у 15% вакансій ідеться про фахівців з досвідом роботи 3-6 років, і 1% − 6 і більше років.

Рівень вказаних у вакансіях зарплат, навіть для фармацевтів та провізорів з невеликим досвідом роботи, порівняно високий. У 70% вакансій із зазначеною роботодавцями зарплатою мінімум − 5000 грн. У чверті пропозицій вказується сума від 10 до 12 тисяч гривень, а в 9% − більше 12 тисяч.

Більшість вакансій для фармацевтів та провізорів передбачають повну зайнятість. Лише 3% роботодавців шукають фахівців на неповний робочий день. Ще менше вакансій (1%) пропонують проектну роботу. Пропозицій стажувань та волонтерства для таких фахівців немає.

85% компаній шукають фармацевтів і провізорів на повний робочий день. Порівняно багато вакансій для змінного графіка – близько 8%, і гнучкого графіка – 6%. Кілька вакансій пропонують віддалену роботу.

У кінці 2012 – на початку 2013 року в Києві шукають провізорів та фармацевтів на досить високі зарплати. Роботодавець − «Країна Здоров'я», наприклад, пропонує претендентам з досвідом роботи від 1 до 3 років зарплату від 5 000 грн. Потрібна жінка від 25 до 50 років, яка вміє спілкуватися з покупцями, може надати кваліфіковану допомогу при виборі препарату і орієнтована на результат.

Аптечна мережа «Космо» шукає в Києві завідуючого аптекою на зарплату від 5 000 до 6 500 грн. Обов'язково потрібно мати вищу фармацевтичну освіту, досвід роботи на посаді завідувача аптекою від 2-х років і навички управління персоналом, а також знати нормативно-правову базу аптечної діяльності.

Портрет пошукача. Фармацевт і провізор – традиційно жіночі спеціальності. 75% резюме у цій профгалузі розміщують жінки. Найбільш наповнена вікова група – 26-35 років. Більшість пошукачів мають вищу або незакінчену вищу освіту. Найпопулярніші зарплатні очікування – 3900-5200 грн. Більшість пошукачів – з Києва, Харківської, Дніпропетровської, Одеської областей, а також з АР Крим.

Дослідження проведено на основі бази даних вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua в Україні в кінці 2012 − на початку 2013 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ