Слухай онлайн
Історія

На Вінниччині відкрили барельєф Петлюри і відтворили бій армії УНР

У Крижополі відкрили меморіальну дошку на честь 100-річчя Української революції 1917-1921 років і барельєф Симона Петлюри, а також відтворили бій вояків армії УНР та Галицької армії проти військ Червоної армії.

Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької ОДА.

Голова Директорії та отаман військ УНР Симон Петлюра у вересні 1919 року на залізничній станції Крижопіль прийняв звіт бойової залоги залізничного панцирника "Хортиця" і виступив із патріотичною промовою до місцевого населення. У пам’ять про цю подію й відбувалося дійство, організоване істориками і краєзнавцями через 100 років.  

У цей день Крижопіль відвідали і прямі нащадки вояків армії УНР, історики, громадські діячі, митці та письменники Київщини Вінниччини, а також історичні реконструктори зі Львова, Луцька, Тернополя і Вінниці, які продемонстрували учасникам урочистостей бойові баталії тих років, військову техніку у дії, наступ і оборону в умовах, "наближених до бойових".

Нагадаємо, влітку цього року у Вапнярці відзначали 100-річчя переможного бою армії УНР, а торік у центральному парку Вінниці українські вояки "брали Бершадь".  У Вінниці цього року відбувся четвертий фестиваль "Вінниця – столиця УНР", реконструкцію бою в рамках якого присвятили пам'яті реконструктора Олександра Маркова.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");