Слухай онлайн
Cуспільство  |  Кримінал

​На Волині провели масштабні обшуки на деревообробному підприємстві

Фото: Нацполіція
Фото: Нацполіція
Фото: Нацполіція
Фото: Нацполіція
Фото: Нацполіція
Фото: Нацполіція
1/3
На одному із деревообробних підприємств у Ковельському районі на Волині правоохоронці сьогодні, 14 липня, провели обшуки. Про це повідомив власкор Гал-інфо.

Про «маски-шоу» в досить емоційному пості у фейсбуці повідомив підприємець Олександр Місюра. Він опублікував світлини із силовиками та дав досить образне порівняння: «Погляньте, скільки їх - інакше, як нашестям «орди» «саранчі» з метою залякування це важко назвати! Коли критикуєш багатомільярдні «схеми» лісового господарства, недоліки і тотальну корупцію - чекай, що «система» почне не виправлятися, а пресувати тебе, вимагаючи закрити рота!»

«Що хочуть? Чого шукають? Для чого ця силова вакханалія - не зрозуміло! Шукають незаконну деревину, яку вкотре не змогли знайти уже 150 разів? Чи якісь протиправні оборудки, яких в принципі бути не може? Хто зна… Але якщо й нічого не знаходять, то, як показує практика, зловживають повноваженнями і для картинки обов’язково щось та вилучають. Це ж безглуздя - розрахувати знайти якісь незаконні речі у тих, хто бореться за рівні правила у лісовій галузі, за прозорість і відкритість у справі розподілу лісових ресурсів тощо», - заявив Олександр Місюра.

У коментарі Гал-інфо речниця ГУНП у Волинській області Ольга Бузулук повідомила, що у рамках кримінального провадження на деревообробному підприємстві в Ковельському районі проводять санкціоновані обшуки. 

«Не обліковану продукцію - лісоматеріали, отримані внаслідок незаконних порубок, вилучають. Уже вилучено близько 400 м3 лісоматеріалів. Обшуки тривають», - зауважила вона. 

Під час досудового слідства встановлено, що, починаючи з 2018 року, службові особи підприємства, з метою незаконного виготовлення та експорту пиломатеріалів, діючи за попередньою змовою з фізичними особами підприємцями, організували на території Ковельського району без відповідних дозволів порубку дерев різних порід, які в подальшому перевозили й переробляли для експорту до країн Європи. Встановлено також, що частина не облікованої продукції, яка надходила від приватних суб’єктів, отримана внаслідок незаконної порубки, без оформлених документів. 

Під час попередніх обшуків у квітні вилучено лісодеревину з бирками, при перевірці яких встановлено їх повторне використання, а саме, при отриманні сертифікатів про походження деревини для здійснення експортних операцій для реалізації її за межі території України. 

Сьогодні службовій особі цього підприємства оголосили підозру за ч.2 ст.246 та ч.4 ст.358 КК України: йдеться як про незаконну порубку, перевезення, зберігання, збут лісу, так і про використання завідомо підроблених документів. 

Досудове слідство триває.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ