На сайті Львівської міської ради з’явилася інформація про те, що минулого тижня відбувся прийом відреставрованої вхідної дерев’яної брами будинку на вул. Кониського, 5. Це вже шостий об’єкт, який відреставровано в рамках програми співфінансування реставрації історичних дверей і брам між Львівською міською радою і мешканцями.
«Відреставрована брама в будинку на вул. Кониського, 5 — це вже шостий об’єкт, який нам вдалося відреставрувати у співфінансуванні з мешканцями. Реставрацію проводив майстер-реставратор Олександр Савчук. Загальна вартість реставрації дверей становила 40,7 тис. грн, з них фінансова частка міста — 28,5 тис. грн, частка мешканців — 12,2 тис. грн», — розповіла Тетяна Балукова, директор ЛКП «Археологічно-архітектурна служба».
За її словами, першим об’єктом, який було відреставровано в рамках програми спільного фінансування реставрації історичних дверей і брам між Львівською міською радою (70% коштів вартості робіт) і мешканцями (30% коштів вартості робіт) були вхідні двері будинку на пл. Старий Ринок, 2, другим — дерев’яна брама в будинку на вул. Залізнична, 4, третій об’єкт — дерев’яна брама на вул. Павлова, 11, четвертий — дерев’яна брама в будинку на вул. Котляревського, 15, п’ятий — дерев’яна брама на вул. Лисенка, 3.
Також зараз на реставрації брами в будинках за адресами: вул. Чупринки, 46, вул. Котляревського, 45 (металева), вул. Смольського, 3, вул. Головацького, 22 (металева), вул. Гоголя, 5, вул. Козланюка, 8, вул. Козланюка, 2 та ін.
Нагадаємо, у Львові протягом 2009−2017 р. діяв проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ). У рамках цього проекту у співфінансуванні німецького товариства та мешканців було відреставровано 148 історичних брам.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 26.01.2018 р. № 78 «Про продовження реалізації програм проекту «Муніципальний розвиток і оновлення старої частини міста Львова», управління охорони історичного середовища визначено координатором, а ЛКП «Археологічно-архітектурна служба» — замовником реалізації програм, започаткованих проектом «Муніципальний розвиток і оновлення старої частини міста Львова», а саме:
— програми співфінансування ремонтно-реставраційних робіт вікон і брам на об’єктах культурної спадщини;
— програми співфінансування ремонтно-реставраційних робіт балконів на об’єктах культурної спадщини;
— програми проведення практичних семінарів з підвищення кваліфікації майстрів-реставраторів.