Слухай онлайн
Cуспільство

На Яворівщині піша проща у Лісок вимолює мир для України

Сьогодні, 13 вересня, по Яворівщині (Львівська область) пройшла традиційна піша проща в село Лісок Чернилявський, де розташований відомий в Галичині Центр паломництва.

Як передає з місця події власкор Гал-інфо, перед духовним  походом нині вранці  прочани, насамперед, помолилися в храмі, що в селі Коти, за мир та злагоду в Україні, оздоровлення всіх поранених на Сході воїнів.

Пішу прощу, протяжністю близько 13 км, супроводжують на автомобілях працівники Яворівського відділу поліції Національної поліції у Львівській області. 

Відтак, пройшовши близько десятка  кілометрів, процесія, очолювана духовенством, рушила через села Старий Яр, Залужжя в місто Яворів, де її зустріли церковними дзвонами. Дорогою до колони приєднувалися християни, із навколишніх сіл. Під час ходи можна було підійти до священиків і посповідатися.

В Яворові паломники із молитвами та духовними піснями пройшли повз меморіал пам’яті Героям Небесної сотні та Воїнів Світла – полеглих на Сході військовослужбовців, вклонилися пам’ятникам, авторові мелодії державного гімну України, отцю-композитору Михайлу Вербицькому, Січовим Стрільцям та подалися до церкви Положення Пояса Пресвятої Богородиці, що у Ліску Чернилявському – маленькому селі, населення якого не перевищує півтори сотні жителів. Село розташоване за 3 км на північний захід від райцентру. Паломники увесь цей довгий шлях подолали без перепочинку.

У Ліску Чернилявському, біля церкви Положення Пояса Пресвятої Богородиці розпочалася святочна літургія. Люди умиваються цілющою водою із джерела, біля якого, за словами священиків, існував монастир, заснований ще у XVII столітті. Найдорожчим скарбом цієї чернечої обителі була чудотворна ікона Матері Божої Лісківської, яку, як вважають релігієзнавці, написав чернець Самсон Скрипецький. На жаль, потім монастир закрили. У 1926 році це місце отримало від Папи Римського право отримання повного відпусту (індульгенції) – це ще більше привабило потік прочан, хворих і віруючих до цих місць. Тепер щороку 13 вересня, у день Положення Пояса Пресвятої Богородиці, сюди приходять тисячі прочан. Нині в Ліску зберігається копія чудотворного образу Матері Божої, яку парафіяни, обрамивши квітами, виставили перед входом у церкву.

Копія ікони Матері Божої

Як розповіли журналістові яворівські священики,  місцевість Лісок була вибрана для святині невипадково. Це – занижена територія серед навколишніх пагорбів, яку Господь наділив мальовничою природою з кришталевим джерелом цілющої води.

Народні перекази стверджують, що в давнину біля джерела з’явилася Матір Божа. Свідками цього були пастухи, які побачили на воді, що витікала з джерела, образ Богоматері. Мабуть, саме ця подія й спонукала монахів спорудити свою обитель поблизу цього святого місця з’явлення Матінки Божої.

У  коментарі власкорові Гал-інфо яворівський священик, отець Володимир Гавриленко порадив, що опісля святочної літургії біля церкви Положення Пояса Пресвятої Богородиці варто пройти Хресну дорогу в урочище Студенець – за кілометр від Ліска, та помолитися біля фігури святого Онуфрія, що височить над чудодійним джерелом.

ʺЦю Хресну дорогу  споруджено та освячено у 2010 році. Вона не має аналогів. У Ліску Чернилявському наявні два джерела, одне з яких – на території Лісківської церкви, а інше – в урочищі Студенець і має назву ʺДжерело святого Онуфріяʺ. Журналіст, побувавши в цій місцині, що посеред лісу, побачив муровану капличку. Вона  розташована в обрамленні старезних вільх, осик та буків. На центральній стіні  каплички – прикрашена квітами й вишиванками ікона святого Онуфрія.  А чудодійне джерело – обрамлене дерев'яною цямриною, виготовленою місцевими майстрами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");