Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Закарпатті затримали 20 мігрантів

Закарпаття, що межує з чотирма європейськими державами, залишається перевалочною базою на великому шляху нелегалів із країн Азії до Західної Європи. Саме в нас правоохоронці затримали торік найбільше в Україні груп азійських шукачів європейського щастя. Про це інформує відділ комунікації ГУ НП в Закарпатській області.

Проблема нелегальної міграції з країн Азії та Африки до Західної Європи через Закарпаття хоч і не має вже таких катастрофічних масштабів, як наприкінці 90-х – на початку 2000-х років, однак залишається актуальною. А з загостренням війни в Сирії очікується нова хвиля нелегалів, які прагнуть дістатися до спокійної й ситої Західної Європи.

Найбільше азійських нелегалів обирають шлях до Німеччини, Австрії, Франції та інших західноєвропейських країн через країни Східної Європи. Зокрема, через сусідню нам Угорщину й Балкани. Однак не бракує і бажаючих прорватися через Україну. На Закарпаття нелегали в основному потрапляють двома шляхами: морем через Одесу і через російсько-український кордон у Чернігівській та Сумській областях.

Останнім часом у нас побільшало біженців із Туреччини, зокрема етнічних курдів. На даний час у Берегівському суді розглядається кримінальна справа щодо громадянина Австрії, етнічного курда з Туреччини, який попався на Закарпатті зі своїми одноплемінниками.

У 2015 році українська поліція, зокрема підрозділи по боротьбі з торгівлею людьми, затримали загалом по державі 32 організовані групи нелегальних мігрантів, у складі яких перебували 162 іноземці. Найбільше – 20 груп нелегалів попалося на Закарпатті. Для порівняння, в сусідній Львівській області, яка має великий кордон з Польщею, поліція затримала торік лише одну групу нелегалів. Одну затримано і в Чернігівській області, що межує з Росією. 3 групи затримано в Чернівецькій області, яка межує з Румунією. В Одеській, Сумській, Харківській областях – по 2. На Київщині та  Рівненщині затримано по одній групі. Щоправда, в самому Києві, де і формуються групи нелегалів перед дорогою на Закарпаття, торік затримано 5 груп.

За інформацією відділу з протидії торгівлі людьми закарпатської поліції, лише їхні працівники (а є ще ДАІ, патрульні, прикордонники тощо) торік затримали 94-х  нелегальних мігрантів. Серед затриманих – курди, сирійці, іранці, афганці, в’єтнамці тощо.

До Європи нелегали йдуть як через угорський, так і через словацький та румунський кордони. Так, у березні 2015 р. на Березнянщині затримано 5 нелегалів з Ірану. У липні неподалік Чопа взяли 3-х афганців, а біляс.Соломоново – ще 4-х. У квітні 4-х в’єтнамців міліція затримала в Ужгороді, у травні – стільки ж сирійців. 

Приваблює нелегалів і Берегівська ділянка кордону з Угорщиною. Так, у січні-березні  9 громадян Сирії міліція затримала поблизу смт.Лужанка і селаГронглаб. У серпні взяли 10-х афганців поблизу смт.Косино. 

На Рахівщині, що межує з Румунією, у квітні затримали двох сирійців. 

У Великій Копані на Виноградівщині у серпні попалося 5 громадян Молдови. В Мукачеві торік затримали двох в’єтнамців і двох громадян Сирії. 

Але найбільше нелегалів попадається на вїзді в нашу область, зокрема наспецпосту поліції в Нижніх Воротах. Торік там затримували іракців, сирійців, афганців, в’єтнамців, шрі-ланкійців і навіть громадян далекого африканського Сомалі. Загалом  чотири десятки нелегалів.

Нерідко разом із нелегалами попадаються і їхні українські перевізники. Стосовно останніх кримінальні провадження раніше розслідувало СБУ, а тепер розслідуватимуть слідчі поліції. Правоохоронці свою роботу роблять добре. Шкода лише, що суд зазвичай  обмежується стосовно переправниківнелегалів умовними вироками. Після чого вони знову беруться за старе…

Надто вже привабливий цей тіньовий бізнес. Кожен нелегал платить від 4000 до 7000 доларів (залежно від країни походження та маршруту), аби дістатися до Європи. А доки буде попит, буде й пропозиція. Тож боротьба з незаконним бізнесом на нелегалах на Закарпатті продовжується.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ