Слухай онлайн
Cуспільство

На житло для дітей-сиріт з Волині спрямують 15,5 млн грн

Члени постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики погодили розподіл державної субвенції на придбання житла дітям-сиротам. Про це повідомили 8 вересня Гал-інфо у пресслужбі Волинської обласної ради.
Фото Олена Ляхович, Гал-інфо

15,5 мільйонів гривень призначені для забезпечення житлом 36 осіб з категорії сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Відповідно до законодавства кошти спрямовуються у громади, які, своєю чергою, перераховують їх сиротам для самостійного придбання ними житла. Одночасно місцева влада зобов’язана проконтролювати якість житла, яке купуватиметься на державні гроші.

Відповідно до рекомендацій цільові асигнування надійдуть в 11 територіальних громад:Литовезьку, Поромівську, Боратинську, Любешівську, Оваднівську, Ківерцівську, Луцьку, Берестечківську, Камінь-Каширську, Ковельську та Маневицьку. Як зазначалося під час комісії, кошти розподілені відповідно до черговості взяття на квартирний облік. Згідно зі встановленими нормами держава компенсовує вартість придбаного житла з розрахунку 31 м.кв. – для сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та 41 м кв – для осіб цієї категорії з інвалідністю. Субвенція передбачається для осіб від 16 до 35 років і старших.

Голова комісії Орест Маховськийтакож з’ясував, що при потребі окремі громади готові з місцевих бюджетів дофінансувати різницю між фактичною вартістю житла і сумою держаних цільових призначень.

Члени комісії проєкт рішення підтримали одноголосно.

Загалом в області на квартирному обліку перебуває 428 дітей-сиріт ідітей, позбавлених батьківського піклування,у тому числі 18 осіб з інвалідністю.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ