Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що народна депутатка Надія Савченко приносила до будівлі Верховної Ради щонайменше три гранати, - Громадське.
Про це він заявив в ефірі радіо.
«Я виходжу з Верховної Ради (у день, коли приносив до парламенту документи від генпрокурора щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Савченко, — ред.) і зустрічаю лицем до лиця пані Надію Савченко. Дивлюся, у неї перекошене плече, вона тримає сумку на плечі ... і без задньої думки беру знизу сумку, вона така жіноча, велика ... і я намацую рукою гранату. Я знаю, що таке граната. Я кажу: «Віддай сумку, Надя». Вона: «Ні» . Я кажу: «Але у тебе там заборонені речі», —розповів Матіос.
Прокурор також зазначив, що Савченко увійшла в будівлю Верховної Ради з боєприпасами, а у кишені «тримала пістолет».
На уточнююче запитання ведучого, чи дійсно у Савченко були гранати в сумці, Матіос сказав, що гранат, на його думку, було щонайменше три.
Крім того, головний військовий прокурор розповів про слідчі дії, що проходили 10 травня.
«Вчора ми провели експертне відтворення подій. Хочу сказати, що міномети, які були привезені підозрюваним Рубаном і підозрюваною Савченко, і ті міни, які були попередньо привезені окремо від мінометів, — вчора пройшли випробування на полігоні в тій траєкторії, як планувалося, тобто обстріл Верховної Ради з території Труханового острова. Це діючі міномети, вони придатні для стрільби і для завдання поразки», — розповів він.
Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада дала дозвіл на затримання й арешт Савченко, генпрокурор Луценко оголосив підозру народній депутатці.
Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, що Савченко причетна до схеми вивезення зброї з окупованих територій для вчинення теракту в Києві. Він також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.
23 березня Надію Савченко взяли під варту на 2 місяці без можливості застави. Під час засідання суду Савченко заявила про початок голодування. Станом на 29 березня, Савченко голодувала вже шостий день.
29 березня Апеляційний суд Києва залишив Надію Савченко під вартою, таким чином не задовольнивши скаргу її адвокатів.