Служба безпеки України направила народному депутату України Надії Савченко виклик на допит на 13 грудня.
Про це журналістам сказав генеральний прокурор України Юрій Луценко 12 березня після засідання Комітету Верховної Ради з питань регламенту та організації роботи парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"У справі Рубана все дуже серйозно. В інтересах слідства я обмежусь лише двома фразами... Служба безпеки України направила народному депутату Надії Савченко виклик на допит на завтра. Тим не менше сьогодні о четвертій ранку вона відбула за теритрію країни для участі у міжнародній конференції, в якій передбачається участь окремих депутатів України, хоч вона не є членом офіційної делегації, але має на це підстави. Тому я зараз хотів би звернутися до народного депутата Савченко: якщо вона справді така мужня, чесна, завтра вона має бути у СБУ і співпрацювати завтра зі слідством було би дуже важливим в для Надії Савченко і для країни в цілому", - сказав Луценко.
Як повідомляв Укрінформ, Рубан був затриманий зранку 8 березня під час перетину лінії розмежування на Донбасі в контрольному пункті в’їзду та виїзду «Майорськ» при спробі ввезти з тимчасово окупованої території арсенал зброї схований серед меблів.
Суддя Шевченківського райсуду 9 березня під час засідання з обрання запобіжного заходу Рубану повідомив, що його підозрюють, зокрема, у підготовці замаху на Президента України Петра Порошенка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, екс-прем'єр-міністра Арсенія Яценюка й секретаря РНБО Олександра Турчинова.
Суд 9 березня обрав Рубану запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 2 місяці без права внесення застави.
Володимир Рубан у 2015-2016 роках виконував функції переговірника що звільнення полонених, які утримують на території окупованої Донеччини та Луганщини.
27 лютого минулого року СБУ скасувала Рубану дозвіл про перетин лінії зіткнення на Донбасі. Таку заборону СБУ запровадила після того, як він та народна депутатка Надія Савченко прибули в окупований Донецьк.
У СБУ заявляли, що Рубан не має повноважень, аби вести переговори щодо обміну полоненими.