Слухай онлайн
Cуспільство

Напередодні 70-річчя міста Нововолинськ провели урочисту академію

Як повідомили 28 серпня Гал-інфо у іідділі з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення Нововолинської міської ради, у переддень 70-літнього ювілею міста у міському Палаці культури відбулася друга урочиста академія ʺНововолинську – 70ʺ.
Фото Нововолинська міська рада

Її ведучою була  директор Нововолинської ЦБС Світлана Кухарук. Захід розпочали Гімном України.

А затим до присутніх з духовним словом і благословенням звернувся  митрофорний протоієрей, настоятель Свято-Духівського собору, декан Нововолинського деканату Степан Фульмес.

Міський голова Віктор Сапожніков поділився із присутніми спогадами дитинства,  розповів про розвиток і сьогодення міста. Згадав першобудівників міста, котрі у 50—60-х роках зводили нове місто на Волині.

Серед перших будівничих був і Василь Бусловський, якому довелося пройти важкими  воєнними дорогами  від Харкова до Будапешта. Навіть у свої 94 роки чоловік має світлу пам’ять, він залюбки   розповів  про те, як будував дорогу від Суходіл до Іванич, як з товаришами зводили не одне вугільне підприємство.

Спогадами про минуле поділився  ветеран шахтарської праці Богдан Нечай , у трудовій біографії якого  – усі шахтарські сходинки: від гірничого робітника до заступника директора шахти.   Тільки підземного стажу у нього  35 літ.

Заслужений працівник культури України , Почесний громадянин Нововолинська Олександр   Каліщук  під гучні аплодисменти виконав декілька власних пісень, які написав до ювілею міста.

На обличчях багатьох присутніх з’явилися сльози, коли на екрані сцени  висвітлилися  портрети тих, хто поліг на Майдані та на Сході України, захищаючи недоторканість наших рубежів.

Прослухали учасники урочистої академії відезвернення до нововолинців  Аркадія Естріна, котрий проживає   зараз   далеко від нашого міста, а Нововолинськ назавжди залишився у його серці. Також  у відеозапису прозвучало вітання  від давніх друзів   з міст-побратимів інших держав, які хоч і не змогли через пандемію взяти участь  у святкуванні, та душею   у ці дні поруч з нами.

Потому відбулася історико-краєзнавча академія  ʺНововолинськ: від західних кордонів Древньої Русі до сучасної Європиʺ, під час якої в режимі онлайн Юрій Диба презентував свою книгу ʺБатьківщина Святого Володимира. Волинська земля у подіях Х століттяʺ. Доповіді  відомих істориків, науковців, краєзнавців, в тому числі й місцевих, викликали неабияке зацікавлення та жваве обговорення.

На завершення заходу вперше на сцені міського Палацу культури прозвучав ʺГімн Нововолинськаʺ, написаний спеціально до ювілею Іриною Мартинишин-Приступою  у співавторстві з Юрієм Савраюком.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ