Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

НБУ ввів в обіг монету “75 років визволення України”

Національний банк сьогодні ввів у обіг пам’ятну монету “75 років визволення України”. Про це проінформували у прес-службі НБУ.

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету "75 років визволення України"

Ця монета продовжує серію “Друга світова війна”. Вона присвячена вшануванню подвигу українського народу у Другій світовій війні, звільненню України від нацистських окупантів восени 1944 року, пам’яті та примиренню воїнів, які віддали життя за Україну.

Монета має номінал 5 гривень, виготовлена з нейзильберу, її тираж – 40 000 штук. Ціна НБУ на цю монету – 61 гривня. 

Аверс монети "75 років визволення України"

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, праворуч від якого вертикальні написи: УКРАЇНА та рік карбування монети 2019; на дзеркальному тлі композицію, що символізує боротьбу за визволення Батьківщини – стилізовані зображення: літака (угорі), абриси воїнів-захисників, стрілецьку зброю, танк; унизу на тлі пагорбів номінал – 5 ГРИВЕНЬ; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (ліворуч на дзеркальному тлі).

Реверс монети "75 років визволення України"

На реверсі монети розміщено: праворуч – стилізовані червоні пелюстки маку пам’яті (за мотивами символу пам’яті жертв війни автора С. Мішакіна), у центрі яких написи 1944 –/2019; ліворуч на рельєфному тлі – профіль чоловіка (дзеркальний), який тримає на руках дитину з лавровою гілкою.

Художник: Куц Марина

Скульптор: Демяненко Анатолій

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ