Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету "Пантелеймон Куліш"

Сьогодні, 22 липня, Національний банк ввів у обіг пам’ятну монету номіналом 2 гривні “Пантелеймон Куліш”.

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету "Пантелеймон Куліш"

Ця монета продовжує серію “Видатні особистості України”, адже присвячена відомому письменнику, публіцисту, етнографу, історику, літературному критику, перекладачеві, громадському діячеві – Пантелеймону Кулішу.

Коштує ця монета 41 гривню. Тираж її – 35 000 штук.

Пантелеймону Олександровичу Кулішу. П. Куліш – один з найколоритніших постатей свого часу в українській літературі. Він автор фонетичного правопису, який став основою усистематизованого сучасного українського правопису, першого українського історичного роману (“Чорна рада”), батько українського художнього перекладу (перекладав твори Шекспіра, Байрона, Гейне, Гете, Шиллера, першим переклав Біблію українською мовою). Проводив активну діяльність щодо формування в суспільній свідомості переконання про життєву необхідність розвитку національної літератури, української мови, без нормального функціонування якої на всіх рівнях поступ нації неможливий.

Аверс пам’ятної монети "Пантелеймон Куліш"

На аверсі монети розміщено: угорі ліворуч – малий Державний Герб України, під яким написи: Україна/2/Гривні/2019 (ліворуч на дзеркальному тлі) та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу). Праворуч – вишитий рушник та цитата з Кулішевого листа до дружини Ганни Барвінок: "Зовсім/ інша була б річ,/ якби ми єдиними/ устами і єдиним/ серцем трудились/ над пробудженням/ суспільно-/ національної/ свідомості/ в Україні".

Реверс пам’ятної монети "Пантелеймон Куліш"

На реверсі монети зображено портрет П. Куліша, ліворуч від якого літери алфавіту, праворуч – написи: роки його життя 1819/1897 та Пантелеймон/ Куліш.

Художник: Таран Володимир , Харук Олександр , Харук Сергій

Скульптор: Демяненко Анатолій , Атаманчук Володимир
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ