Слухай онлайн
Економіка

НКРЕКП збільшила максимальну ціну продажу на ринку електроенергії

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), попередньо схвалила збільшення максимального обмеження ціни електроенергії на ринку "на добу вперед" (РДВ) та внутрішньодобовому ринку (ВДР) у денні години з 2048,23 до 2656 грн за МВт-год.

Як інформує УНІАН, відповідне рішення було прийнято на засіданні сьогодні.

«Ми зараз не встановлюємо ціну, а даємо ринкові сигнали, це обмеження для ринку. Разом з тим, ми будемо здійснювати моніторинг, оскільки ринок висококонцентрований. Якщо ми побачимо цінові змови, маніпуляції або зловживання, зможемо оперативно прийняти рішення з цього питання. Але в цілому, підвищення цінової планки - це абсолютно ринкові заходи, спрямовані на лібералізацію ринку», - сказав глава НКРЕКП Валерій Тарасюк.

За його словами, прийняття сьогоднішнього рішення означає, що в години мінімального навантаження (00:00-07:00 і 23:00-24:00) обмеження залишатиметься на тому ж рівні, що і сьогодні – 1243,71 за МВт-год, а в години максимального навантаження (з 07:00 до 23:00), тобто денний прайс-Кеп, - 2655,99 грн за МВ-год.

При цьому, член НКРЕКП Ольга Бабій сказала, що рішення є ринковим і «Оператор ринку» буде зобов'язаний повідомляти регулятору про ціноутворення, що точно покаже, якщо змова на ринку електрики.

Нацкомісія попередньо схвалила зазначений проект постанови, далі документ буде винесено на обговорення перед остаточним затвердженням.

За даними "Оператора ринку", на сьогоднішній момент максимальна ціна електроенергії в Об'єднаній енергосистемі України становить 2048,23 грн за МВт-год (без ПДВ), а мінімальна ціна – 1228,94 грн за МВт-год (без ПДВ).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ