Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Нові реформи законодавства: які зміни чекають на гральний бізнес України?

Гемблінг-ринок України в 2023 році: зростання податків, нові правила для лотерей

2023 став знаковим для гемблінг-ринку. Попри тяжке становище країни цей сектор демонструє активний розвиток та розширення – на тематичних ресурсах, таких як terrikon.com/online, регулярно з'являються позитивні новини. А сума перерахованих до держбюджету податків досягла рекордних 7 млрд грн. Такий стрибок зумовлений плідною роботою Регулятора та, як наслідок, зростанням довіри населення до легальних клубів. Адже ліцензія, наявність якої можна перевірити на офіційному сайті будь-якого онлайн-клубу, гарантує безпеку зберігання інформації та чесний підхід до гри. Крім того, заклади з дозволом на роботу надають своїм гравцям подарунки, наприклад, фріспіни https://terrikon.com/online/casino/bonus/free-spins.

Робота над удосконаленням ринку азартних ігор продовжується. Наприклад, поновлюються податкові перевірки контролю своєчасних відрахувань до бюджету, суворо контролюється реклама клубів з азартними іграми. Зараз же у ВР перебуває на розгляді законопроект №10101, що включає низку змін для роботи лотерей.

Нововведення

Головним посилом нового закону є надання держлотереям деяких послаблень у податковому навантаженні, а також розширення їхніх прав. Так, ціна дозволу на роботу лотереї на рік становитиме 19,8 млн. грн. Для порівняння, клуби в онлайн-форматі вносять щорічно 30 млн. грн, а букмекерські компанії – 120 млн. Крім того, держлотерейники зможуть надавати послуги з азартними іграми та приймати ставки на спорт. Змінюватимуться вимоги і для самих організаторів. Раніше ними могли стати лише юрособи, зараз така опція доступна для осіб з будь-яким статусом. Отримати подібну ліцензію зможуть не всі оператори і лише після участі у спеціальному конкурсі.

Оцінка КРАІЛ

Новий законопроект викликав безліч суперечок серед представників Комісії-регулятора та Міністерства фінансів. Так, на офіційному сайті організації з'явилася інформація із пропозицією взяти реформу за основу, але внести деякі доопрацювання. Поки ж, згідно з новим проектом, пропонується:

  • посилити вимоги до репутації всіх осіб, які належать до керівництва чи складу інвесторів підприємств;
  • змінити підстави для анулювання ліцензій;
  • запровадити суворе покарання за приховування чи подання неповної інформації про доходи закладів.

У зв'язку зі швидким реагуванням КРАІЛ на нові пропозиції, закон №10101 має високі шанси бути прийнятим найближчим часом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ