Як повідомили 14 серпня Гал-інфо у прес-службі Волинської обласної ради, 14 серпня, було скликане позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Його провів заступник голови облдержадмінстрації Олександр Троханенко. Голова обласної ради Ірина Вахович та ряд інших членів комісії взяли участь у засіданні за посередництвом відеоконференцзв'язку.
Єдине питання порядку денного - продовження карантину на території області з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
На початку засідання заступник голови ОДА звернувся до першого заступника Луцького міського голови Григорія Недопада із проханням проконтролювати аби в обласному центрі чітко дотримувались карантинних обмежень та не надто послаблювали заходи безпеки.
Директор ДУ "Волинський обласний лабораторний центр МОЗ" Наталія Янко повідомила, що згідно із новою Постановою КМУ від 12.08.2020 р. №712 внесено відповідні зміни до постанови КМУ від 22.07.2020 р. №641, а відтак визначено нові критерії та підходи за якими буде відбуватись поділ України на карантинні зони.
"Серед новацій те, що коефіцієнт виявлення та коефіцієнт динаміки об'єднали, оскільки у найвищу зону ризику зазвичай потрапляли великі міста, однак це не завжди відповідало дійсності", - зауважила вона.
Відтепер до "помаранчевої" зони на Волині віднесено лише Луцький та Любешівський райони, до " жовтої" зони потрапили міста Луцьк, Володимир-Волинський та Нововолинськ а також Горохівський, Іваничівський, Ківерцівський, Маневицький та Ратнівський райони, всі інші райони у "зеленій" зоні.
Наталія Янко також розповіла, що відповідно до Постанови, показники будуть переглядатись кожні 14 днів, але у разі різкого погіршення стану справ, терміново буде змушена зібратись регіональна комісія з питань ТЕБ та НС і прийняти рішення про посилення протиепідемічних заходів.
"Щодня до обласної вірусологічної лабораторії потрапляє близько тисячі взірців, це дуже багато, а відтак ми передбачаємо ймовірний ріст захворюваності. У МОЗ прогнозували ріст з 1 жовтня, однак у нас і в цілому у західному регіоні він може розпочатись вже з 1 вересня", - наголосила вона.
Наталія Янко також розповіла, що на Волині знову розпочався ріст захворюваності з діагнозом "пневмонія" і за останній тиждень цей показник зріс майже на 30%.
"Станом на сьогодні уже зареєстровано 242 випадки захворювань на пневмонію проти 190, які були на попередньому тижні. Кількість таких хворих, зокрема у Луцькому районі зросла в три рази, в Ківерцівському районі вдвічі, у місті Луцьку на 20%". Ми все частіше спостерігаємо абсолютно безсимптомні пневмонії", - зауважила вона.
Головний державний санітарний лікар області також розповіла, що станом на 14 серпня 2020 на Волині зареєстровано 4529 випадків COVID-19, які підтверджено лабораторно методом ПЛР, з них 302 у дітей та 574 у медичних працівників. Одужало 3321 особа, з них 225 дітей та 469 медичних працівників. 97 випадків хвороби завершилось летально.
"Ми продовжуємо реєструвати спалахи хвороби. Так, сьогодні ми маємо новий спалах у Волинському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, що в Ковелі, там уже захворіло 6 осіб серед яких діти ", - зазначила вона.
Своєю чергою виконувачка обов'язків начальника управління охорони здоров'я ОДА, депутатка обласної ради Людмила Тимощук розповіла про стан справ у спеціалізованих медичних установах, які безпосередньо мають справу із лікуванням хворих на COVID-19.
"В нас на 497 ліжках першої хвилі на даний час знаходиться 155 пацієнтів, із них в інтенсивній терапії 15 чоловік. На передбачених 216 ліжках другої хвилі в нас перебуває лише 14 пацієнтів. Завантаженість ліжок всього 23,3% . Це хороший показник", - сказала вона.
Голова обласної ради Ірина Вахович подякувала за роботу, особисто Наталії Янко та усім медикам, які працюють у лабораторіях та закладах охорони здоров'я області і стоять на "передовій" у боротьбі із короновірусною недугою. Вона також поцікавилась чи є сьогодні можливість пришвидшити процес проведення ПЛР тестувань та досліджень ІФА для населення області.
"На скільки мені відомо станом на сьогодні уже закуплено усе необхідне обладнання, аби повністю автоматизувати цей процес. Чи ви вже його запустили чи ні?", - запитала вона.
Наталія Янко повідомила, що обладнання закуплене частково, свою посильну допомогу також надала Всесвітня організація охорони здоров'я.
"Автоматизовану станцію ми закупили, аби її встановити та налагодити пішло більше тижня, адже це дуже складна процедура. Не всі тести підходять, бувають збої у контрольних дослідженнях, тому ми декілька разів перевіряємо результат, адже це стосується життя і здоров'я людей, відтак це сповільнює процес і створює черги. Але ми додатково злучаємо фахівців і я думаю, що цю ситуацію ми виправимо вже найближчим часом, наразі ж наші працівники знаходяться на роботі до 3 години ночі і працюють у три зміни", - резюмувала вона.
Голова обласної ради Ірина Вахович також звернулась до волинян із проханням бути відповідальними та чітко дотримуватись усіх карантинних обмежень.