Одного мільярда доларів виплат роялті, які обіцяє Youtube цього року - недостатньо, кажуть у звукозаписувальних компаніях, - BBC Україна.
Сварка почалася у вівторок, коли головний бізнес керівник YouTube Роберт Кінцл опублікував блог, де розповідав про внесок його сайту в музичну індустрію.
Він сказав, що YouTube сам заплатив один мільярд доларів рекламних роялті. Пан Кінцл також стверджує, що безкоштовні потокові сервіси такі ж важливі, як і сайти з підпискою типу Spotify.
"Google показав більш незрозумілі цифри. Він стверджує, що YouTube платить музичній індустрії", - сказав представник глобального музичної компанії IFPI.
За його словами, "ця заява не дуже радує". Із 800-от мільйонів музичних користувачів в усьому світі, YouTube генерує майже один долар доходу з одного користувача протягом року.
"Ці результати тьмяніють у порівнянні із доходами, які отримують компанії Apple, Deezer та Spotify. Наприклад, у 2015 році Spotify сам заплатив звукозаписувальним лейблам близько двох мільярдів. За оцінками, це 18 доларів на одного користувача".
У своєму блозі, пан Кінцл також зазначив, що теперішня модель - не досконала. Він також стверджує, що "перед YouTube і галуззю загалом багато роботи".
Музиканти кажуть, що YouTube не платить їм і звукозаписувальним студіям справедливі податки. Також вони стверджують, що ресурс повільно реагує на незаконні й піратські матеріали, які завантажують його користувачі. Це та вимога, яке викликає суперечки на YouTube.
Риторика посилилася в цьому році, коли ліцензійні угоди YouTube продовжили із трьома основними звукозаписувальними Sony, Warner і Universal.
Інтернет-галузь також просувала реформи "безпечної гавані". Закони, які означають, що YouTube та інші подібні сайти не можуть оштрафувати за те, що користувачі завантажують захищений авторським правом матеріал, у тому числі повні альбоми. За умови, що його видалять за вимогою.
Артисти Lady Gaga, сер Пол Маккартні, Ед Ширан, Coldplay і Абба написали до Конгресу США, аби там закон змінили.
YouTube нещодавно найняв колишнього виконавчого директора Warner Music Лайора Коена керівником музичного відділу. Цей крок у широких колах пояснили, як спробу залагодити відносини в музичній індустрії.
Він зайняв свій пост у понеділок, за добу до публікації посту пана Кінцла.
Однак компанія IFPI стоїть на своєму. У компанії заявили, що YouTube, як і раніше, "не платять артистам та продюсерам справедливих податків за музику".
Вони також зазначили, що музиканти не отримають свої прибутки, тому що це питання не можна вирішити законодавчо.