Слухай онлайн
Політика

Опозиція за фото-кадром нарахувала лише 118-120 депутатів більшості, які голосували руками

Під час скандального ухвалення законопроектів у Верховній Раді 16 січня реально піднімали руки менше половини від зазначених депутатів - максимум 118-120 осіб. Про це заявила депутат від опозиційної фракції "УДАР" Леся Оробець, яка опублікувала фото-кадр учорашнього голосування.

"Цей стоп-кадр чітко фіксує, що за законопроект по введенню диктатури проголосувало 118-120 депутатів. Припускаю, що ще десяток-два просто не влізли у кадр (параметри провладних депутушок самі знаєте які, не кожна камера схопить). Ну ще пару могли настільки блискавично голосувати, що тільки Олійник міг це помітити. Це ж не жарт - за 3-5 секунд, а саме стільки тривало голосування порахувати в такому натовпі всі ці руки. Але де там набралося 235 чи за даними сайту ВРУ 239?", - написала Оробець на своїй сторінці у фейсбуці.

ручное голосование

При цьому опозиціонерка запропонувала своєрідний "квест" - ідентифікувати особу кожного депутата, хто дійсно піднімав руку, а хто ні.

На її думку, саме завдяки таким фото-доказам у депутатів більшості є шанс відмовитися від врахування свого голосу як такого, що проголосував "за" скандальні "драконівські" закони.

"Пропозиція квесту - давайте ідентифікуємо тих, хто голосував, а хто ні. При тому друге пріоритетніше - маючи такий шанс зіскочити з потяга, який сходить з рейок, думаю, багато хто ним скористається і заявить, що не голосував", - написала вона.

Нагадаємо, депутати більшості у четвер, 16 січня, у залі Верховної Ради прийняли ряд одіозних законів без будь-якого обговорення і без участі депутатів від опозиції, тільки голосами членів фракцій Партії регіонів, КПУ, а також деяких позафракційних. За окремі з цих законів голосували одразу за основу і в цілому, і без електронної системи - підняттям рук. Можливість ознайомитися з текстами документів з'явилася тільки після того, як їх було прийнято. П'ять із них вже направлено на підпис президентові, один із них - про держбюджет-2014 - вже підписав Віктор Янукович.

Відзначимо, що тепер ПР і КПУ збирають підписи своїх депутатів, якими хочуть підтвердити, що 16 січня голосували персонально, піднімаючи руку.

DT.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ