Слухай онлайн
Cуспільство

Павло Розенко: Ми не допустимо ревізії закону про українську мову

18 червня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Експертної групи з питань мовної політики. Про це повідомили у прес-службі Віце-прем’єр-міністра.

ʺСьогодні ми є свідками і учасниками неоднозначних дискусій, які розгортаються у ЗМІ щодо закону України про функціонування української мови як державної. Тривожні заяви та ревізіоністські заклики щодо цього закону лунають від представників оточення Президента. У зв’язку з цим є дуже серйозна небезпека чергового реваншу у цій сфері та ʺвідкатуʺ назад. Тому ми маємо зробити все від нас залежне, щоб норми закону запрацювали в повному обсязі і мали незворотній характерʺ, – сказав Павло Розенко, відкриваючи засідання.

Серед першочергових кроків, які мають бути здійснені вже до 23 липня, Павло Розенко назвав, зокрема, подання пропозицій щодо складу Національної комісії зі стандартів державної мови та кандидатури на посаду Уповноваженого із захисту державної мови. ʺВідсьогодні всі члени Експертної групи, які представляють відповідні міністерства та центральні органи виконавчої влади, мають ще більш активно включитися у процес реалізації закону, більше того – необхідно пришвидшити реалізацію деяких передбачених ним положеньʺ, – наголосив він.

Віце-прем’єр-міністр закликав усі органи державної влади та місцевого самоврядування долучитися до проведення широкої інформаційної кампанії щодо роз’яснення норм закону. ʺТільки донесення правдивої інформації щодо норм закону дасть можливість об’єднати усіх громадян України, не допустити реваншу та протидіяти інформаційним маніпуляціям політиканів, які вчергове, штучно роздмухуючи мовне питання, рвуться до владиʺ, – підкреслив він.

За результатами обговорення Експертна група з питань мовної політики закликала Президента України, Кабінет Міністрів України, Верховну Раду України, місцеві органи державної влади та органи місцевого самоврядування, а також політичні партії та політиків, які беруть участь у передвиборчій кампанії, консолідувати свої зусилля задля успішної імплементації закону та утриматися від дій, що можуть знівелювати реалізацію закону або призвести до його ревізії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");