Слухай онлайн
Cуспільство

Пенсіонерів “потішать” черговими 100 гривнями підвищення в 2017 році

Пенсіонерів “потішать” черговими 100 гривнями підвищення в 2017 році, - інформаційний відділ Партії Пенсіонерів України.

Новий бюджет країни вже традиційно продовжує бути антисоціальним за своєю суттю: бюджетники та пенсіонери й надалі залишатимуть поза увагою влади, оскільки підвищення соціальних виплат становитиме лише 10% за весь наступний рік.

Відтак, на 2017 рік уряд закладає зростання у проекті бюджету на 10,1% - на 1 грудня 2017 року мінімальна зарплата та прожитковий мінімум становитиме 1762 грн., порівняно з 1600 грн. станом на 1 грудня 2016 року.

При цьому пенсія (прожитковий мінімум для непрацездатних осіб) може зрости: з січня — до 1247 грн., з травня — до 1312 грн., а з грудня — до 1373 грн., а курс долара зросте до 27 грн./дол.

На думку голови Партії Пенсіонерів України, така тенденція стає небезпечною для пенсіонерів.

“По суті жодного підвищення на практиці не відбудеться, адже при курсі 27 грн. дол., таке “підвищення”  “з’їдять” ціни на продукти та послуги, які автоматично зростуть із новим курсом валюти. Крім того є загроза загострення ситуації на Донбасі, яка може спровокувати девальвацію гривні, а відтак – тотальне обідніння пенсіонерів”, - пояснив Микола Кукуріка.

Також Кукуріка зауважив, що підвищення фактично “висить на волоску», оскільки не враховує жодних компенсаторів при більшій девальвації нацвалюти.

“Якщо відбудеться більша, аніж прогнозує уряд, девальвація – то рівень бідності серед пенсіонерів становитиме 90%. Такого сценарію просто не врахували. Ніхто не хоче пояснювати, що робити пенсіонерам, якщо курс стрибне до 31-34 грн. /дол.”. – резюмував Микола Кукуріка.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що середня пенсія в Україні має становити не менше восьми тисяч гривень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");