Слухай онлайн
Здоров'я

Перша партія вакцини від Covid-19 може надійти до Польщі відразу після Різдва.

У понеділок Європейське агентство ліків оприлюднить своє рішення щодо вакцин, виготовлених фірмами Pfizer i BioNTech. У четвер міністр здоров’я Польщі Адам Нєдзєльський заявив, що у випадку позитивного рішення, перша партія вакцини може надійти до Польщі відразу після Різдва.

Як повідомило Польське радіо, у процесі розповсюдження щеплень проти COVID-19 Агентство матеріальних резервів співпрацюватиме зі складами фармацевтичних матеріалів. Завдяки цьому дози надходитимуть до пунктів вакцинації впродовж кількох годин на всій території Польщі.

Відповідно до рішення уряду, Агентство матеріальних резервів буде головним логістичним оператором цього процесу. Перша партія вакцини надійде на склади неподалік Лудзі в так званих ізобоксах, тобто ємкостях, заповнених сухою кригою:

«Туди приїдуть перші партії, і там вони будуть перепаковані і розіслані до лікарень», – пояснює голова Агентства матеріальних резервів Міхал Кучмєровський.

У цей процес заанґажовані склади фармацевтичних матеріалів:

«На даний момент ми маємо підписані договори з двома найбільшими складами, що, власне, всі логістичні питання дозволяють нам на першому етапі вирішити із надлишком».

Очікується, що на наступних етапах у розповсюдженні доз вакцини братимуть участь шість складів, що мають в своєму розпорядженні дві тисячі автівок. За оцінкою агентства, це даватиме достатній запас. Проте в аварійній ситуації допоможе також і військо.

На випадок, коли б виробник мав проблеми з постачанням препарату до Польщі, Агентство матеріальних резервів підписало також договір з державним авіаперевізником PLL LOT, що має в своєму розпорядженні літак зі спеціальними холодильниками.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ