Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка  |  Політика

Петро Порошенко: Енергетичний міст "Україна – ЄС" є геополітичною противагою планам Москви

Петро Порошенко з робочою поїздкою відвідав Хмельницьку область. Про це інформують в Офіційному інтернет-представництві Президента України.
Петро Порошенко під час наради з питань розвитку атомної енергетики та підвищення рівня ядерної безпеки на Хмельницькій АЕС

Президент Петро Порошенко під час наради з питань розвитку атомної енергетики та підвищення рівня ядерної безпеки на Хмельницькій АЕС в ході робочої поїздки до Хмельницької області акцентував на важливості реалізації проектів Енергетичного мосту  ʺУкраїна – ЄСʺ та добудови 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС.

ʺВибір місця нашої зустрічі саме на Хмельницькій АЕС є невипадковим. Адже тут знаходяться на старті ще два надважливих проекти для енергетичної безпеки та розвитку нашої держави. Перший – Енергетичний міст ʺУкраїна – ЄСʺ та другий проект – добудова 3 та  4 енергоблоків Хмельницької АЕСʺ, - зауважив Петро Порошенко.

За його словами, проект Енергетичного мосту є в першу чергу євроінтеграційним проектом. ʺНе говорити, не на шоу балакати, а здійснювати конкретні кроки для того, щоб  в секторах економіки себе прив’язувати до співпраці з найпотужнішим в світі ринком, в тому числі енергетичним. Бо цей проект дозволить в перспективі здійснити інтеграцію Об’єднаної енергетичної системи України до європейської мережі ENTSO-Eʺ, - підкреслив Президент.

ʺХмельницька АЕС стане пілотною в такій інтеграції, а отриманий внаслідок реалізації проекту унікальний досвід дозволить якнайшвидше об’єднати українську та європейську енергосистемиʺ, - додав він.

Глава держави підкреслив, що ми вже знаємо як, коли і що потрібно робити, але раніше не було політичної волі з української сторони і Європа закривала свої двері. ʺА сьогодні після Угоди про асоціацію, безвізу – двері відкриті. І післязавтра в Брюсселі я буду саме по це говорити з керівництвом Єврокомісії, з Президентом Європейської Ради, єврокомісарамиʺ, - зауважив він.

ʺРеалізація цього проекту не лише забезпечить збільшення експорту електроенергії з нашої країни, але й дозволить залучити кошти на добудову двох нових енергоблоків. Це відповідає нашим стратегічним інтересам і баченню майбутнього розвитку енергетики, а також інтересам енергетичної безпеки наших партнерів – країн ЄС. Не газопроводи з Росії тягнути, щоб сідати на ʺгазову голкуʺ, а співпрацювати в сфері атомної енергетики з Україноюʺ, - підкреслив Глава держави.

Президент сказав: ʺНаголошую, що проект Енергомосту є геополітичною противагою планам Москви, який дозволить нашим європейським партнерам мати альтернативне та надійне джерело постачання електроенергії за конкурентними європейськими цінами. Іншими словами, Україна може стати важливим контриб’ютором енергетичної безпеки Європиʺ.

Глава держави також підкреслив, що для українців питання безпеки в атомній енергетиці має велике значення: ʺДуже важливим в умовах військових дій на сході країни є реалізація заходів із унеможливлення терористичних загроз і посилення фізичного захисту атомних електростанцій. Це тема для фахівців, але відзначу, що ʺЕнергоатомʺ знаходить можливості для відпрацьовування заходів з протидії потенціальній загрозі разом з СБУ та Нацгвардією. Можу наголосити, що заходи безпеки збільшені в десять разівʺ.

Президент також зазначив, що перспектива нашої енергонезалежності нероздільно пов’язана з видобутком урану. ʺУкраїна – одна з небагатьох країн світу, яка має власну урановидобувну галузь. Наше стратегічне завдання її зберегти та створити необхідні умови для її розвитку. Східний гірничо-збагачувальний комбінат забезпечує до 40% потреб в урані українських атомних станцій, але стратегічною метою є 100% забезпечення потреб в урановій сировині. Готовий підтримати необхідні для цього пропозиції і ми чекаємо цих пропозицій і від ʺЕнергоатомуʺ, і від українського Урядуʺ, - сказав Петро Порошенко.

Він зауважив, що в Україні стартувала реформа енергетичного ринку, яка має на меті  формування цін на електроенергію як для виробників, так і споживачів шляхом створення конкурентного відкритого ринку. ʺВ цій ситуації атомна енергетика набуває особливо важливого значення. Атомна енергетика має отримати фінансову можливість для розвитку, для створення нових заміщуючих потужностей, для використання свого експортного потенціалуʺ, - сказав Президент.

Глава держави зазначив, що українська влада має чіткі перспективи на найближчі два-три роки для українських атомщиків. ʺМи доб’ємося енергетичної незалежності держави у газовій сфері,  в сфері ядерної енергетики. Ми вже в цьому напрямку зробили великі кроки. Наша потужна і безпечна атомна енергетика вийде на нові технологічні і економічні рубежіʺ, - підсумував він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ