Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Петро Порошенко відвідав урочисті заходи до 5-ї річниці Нацгвардії України

Петро Порошенко відвідав урочисті заходи до 5-ї річниці Нацгвардії України
Петро Порошенко відвідав урочисті заходи до 5-ї річниці Нацгвардії України
Петро Порошенко відвідав урочисті заходи до 5-ї річниці Нацгвардії України
Петро Порошенко відвідав урочисті заходи до 5-ї річниці Нацгвардії України
Петро Порошенко відвідав урочисті заходи до 5-ї річниці Нацгвардії України
Петро Порошенко відвідав урочисті заходи до 5-ї річниці Нацгвардії України
Петро Порошенко відвідав урочисті заходи до 5-ї річниці Нацгвардії України
Петро Порошенко відвідав урочисті заходи до 5-ї річниці Нацгвардії України
1/4
Президент Петро Порошенко відвідав урочисті заходи з нагоди відзначення 5-ї річниці Національної гвардії України. Про це проінформували у прес-службі Президента України.

Президент Петро Порошенко під час урочистих заходів зазначив, що незважаючи на її дуже молодий вік, це продовження довгої історії патріотизму, державності надзвичайно важливого військового формування з правоохоронними функціями.

ʺРазом з іншими безпековими і правоохоронними органами частини Національної гвардії України забезпечують виконання широкого спектру надзвичайно важливих завдань – від забезпечення громадської безпеки та охорони громадського порядку до охорони АЕС та дипломатичних представництв. Тепер Національна гвардія – потужна сила, яка має сучасну зброю, техніку, її бійці впевнено почувають себе у будь-якій ситуаціїʺ, - сказав Президент.

За словами Петра Порошенка, число професійних військових правоохоронців у лавах Національної гвардії зросло у 2 рази. ʺНині в лавах НГУ проходять службу понад 20 тисяч контрактників. До військових частин Національної гвардії надійшли сотні одиниць автомобільної та бронетехніки, тільки минулого року поставлено техніки на суму майже мільярд гривеньʺ, - повідомив він.

Президент наголосив, що відтепер нові горизонти завдань для всього сектору безпеки і оборони держави визначають закріплений вже в Конституції курс України на вступ до ЄС і НАТО, прийняття Закону України ʺПро Національну безпекуʺ. ʺБез сумніву, це стосується і Нацгвардії, як його важливої і  невід`ємної частиниʺ, - сказав Петро Порошенко.

Глава держави наголосив, що активізація  підтримки України з боку наших партнерів – країн-членів НАТО та ЄС, співпраця з НАТО з використанням усіх можливих інструментів є одним із пріоритетних напрямків в роботі Національної гвардії України. За результатами багатонаціональних навчань ʺRapid Trident – 2018ʺ та ʺSea Breeze – 2018ʺ підрозділи Національної гвардії України отримали високу оцінку якості підготовки від представників країн-учасниць НАТО.

ʺПроводиться робота щодо розвитку Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центру підготовки підрозділів. Успішно побудовано нову сержантську ʺвертикальʺ за стандартами НАТОʺ, - також додав він.

Президент окремо відзначив героїзм нацгвардійців у складний для країни час. ʺУкраїнській державі завжди потрібні були патріоти, здатні в критичних ситуаціях зі зброєю в руках захищати права і свободи українського народу, берегти громадський порядок. Особливого значення така діяльність набувала в критичні моменти нашої історії, коли йшлося про загрозу для національної безпеки, про припинення терористичної діяльності, про припинення діяльності незаконних воєнізованих або збройних формуваньʺ, - сказав він.

Петро Порошенко зазначив, що так було сто років тому в часи національної революції, коли створювались Державна Жандармерія і Народна Сторожа, так було п’ять років тому, коли Україні знову довелося давати відсіч російській агресії. ʺНаш народ тоді піднявся на справжню національно визвольну боротьбуʺ, - зазначив Президент.

Він підкреслив, що для протистояння Росії в умовах гібридної війни в рамках оновлення всього сектору безпеки і оборони держави потрібна була нова правоохоронна структура, до якої мали прийти військовослужбовці, відібрані за найжорсткішими критеріями – патріотичні, фахові, віддані справі захисту прав і свобод громадян.

ʺВизначальним для формування Національної гвардії став прихід до її лав – з перших днів її створення, вона де-факто створена була на базі добровольчих підрозділів, точніше Сотень самооборони Майдану. Першими до складу батальйонів НГУ прибули саме такі патріоти України. Вже на початку квітня 2014 року підготовлений генералом Сергієм Кульчицьким Резервний батальйон оперативного призначення НГУ, сформований з добровольців, заступив на бойове чергування в районі Ізюм-Слов’янськʺ, - сказав Петро Порошенко.

ʺТак почалася нова історія Національної гвардії України. І кожне слово в гордій назві тепер підтверджене п’ятьма роками хоробрості і відваги її бійців. Загони спеціального призначення, бригади та полки оперативного призначення внесли великий внесок у звільнення двох третин окупованих територій Донбасу, у наведення порядку на звільнених територіях, у протистояння спробам дестабілізувати ситуацію в різних регіонах Україниʺ, - підкреслив Глава держави.

Президент повідомив, що за мужність і героїзм, зразкове виконання бойових завдань 1364 воїни-гвардійці були відзначені високими державними нагородами України. ʺНа жаль, за відсіч агресії заплачена дорога ціна. У боротьбі з ворогом 184 гвардійці віддали своє життя за свободу і незалежність нашої держави. У цей день і завжди ми молимося за упокій душі наших героїв, за їхні родини і за нашу перемогуʺ, - зазначив він. Присутні вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання.

На початку урочистої церемонії Президент взяв участь у панахиді за всіма військовослужбовцями, які загинули у боротьбі за територіальну цілісність та незалежність України. Панахиду провів Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Петро Порошенко вручив високі державні нагороди військовослужбовцям НГУ. Глава держави також передав сертифікати на військову техніку та ключі від квартир.

Також відбулася церемонія присвоєння почесного найменування ʺ45-й полк імені Олександра Красіцького Національної гвардії Україниʺ. Глава держави вручив Бойовий Прапор 45-го полку імені Олександра Красіцького Національної гвардії України командиру військової частини полковнику Степану Логушу.

Глава держави ознайомився з військово-технічним забезпеченням підрозділів Національної гвардії України.

Президенту також було передано дві книги – ʺНазавжди в строюʺ, в якій зібрані імена всіх загиблих нацгвардійців, та фотокнига ʺПерший на захистіʺ, присвячена бойовому шляху Нацгвардії за п’ять років від моменту створення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ