Слухай онлайн
Cуспільство

Петро Порошенко: Єдність церкви і нації - запорука успіху України

Фото: Михайла Палінчака
Фото: Михайла Палінчака
Фото: Михайла Палінчака
Фото: Михайла Палінчака
Фото: Михайла Палінчака
Фото: Михайла Палінчака
Фото: Михайла Палінчака
Фото: Михайла Палінчака
Фото: Михайла Палінчака
Фото: Михайла Палінчака
Фото: Михайла Палінчака
Фото: Михайла Палінчака
Фото: Михайла Палінчака
Фото: Михайла Палінчака
Фото: Михайла Палінчака
Фото: Михайла Палінчака
1/8
Президент Петро Порошенко на Черкащині взяв участь у подячному молебні з нагоди отримання Томосу про автокефалію Православної Церкви України, - повідомляють у прес-службі Президента України.

Молебень провів Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Глава держави наголосив: ʺАвтокефалія Православної Церкви України стала можливою, бо ми дуже добре вивчили уроки сторічної давнини. Автокефалія Православної Церкви України стала можливою, бо ми всі єдині, ми всі об’єдналисяʺ. Президент подякував всім українцям, хто молився, щоб Господь послав Україні помісну автокефальну церкву. ʺМи точно знаємо ціну розділення, за яке Український народ у минулому платив не раз високу ціну. Ми знаємо, що означає не робити висновки з історії. Вже ніхто не пам’ятає, в чому були суперечки серед лідерів УНР, але Український народ дуже добре пам’ятає ціну Голодомору, коли мільйони українців загинули, через те, що сто років тому не було єдності. Український народ дуже добре пам’ятає, скільки закатованих українців було в сталінських ГУЛАГах. Український народ дуже добре пам’ятає, скільки загинуло українців в повоєнні часи, скільки запроторено за ґрати шісдесятниківників. І ми аж ніяк не можемо повторити ці помилкиʺ, - підкреслив Глава держави.

Президент зауважив, що в цьому процесі важлива роль влади, адже автокефалія, незалежність церкви – це питання державотворення. ʺКажуть, що держава не має права втручатися в церковні справи. Я з цим повністю погоджуюсь, особливо, коли держава іноземна… вони намагалися і намагаються підірвати стабільність нашої держави зсередини. Майже три століття Москва використовувала церкву як фактор потужного впливу на Україну. Отримавши автокефалію Православної Церкви України, нарешті, через 333 роки, ми, українці, і наша церква звільнилися від московського ярма. Ми дали гідну відповідь російському агресору на цей виклик державностіʺ, - сказав Петро Порошенко. Водночас він додав, що ця відповідь канонічна і конституційна, яка знаходиться повністю в межах правового поля.

Президент вкотре підкреслив, що отримання Томосу лише початок - попереду ще дуже багато роботи із розбудови нової церкви. ʺЄдність церкви, нації та наполеглива праця – головна запорука нашого з вами успіху, успіху нашої держави. Наголошую, ми не повторимо помилок минулого. Новопостала Православна Церква України яскравий приклад єдності наших зусиль. Тільки у єдності – наша сила та наша перемогаʺ, - впевнений Петро Порошенко.

Глава держави подякував Черкащині, де уже шість громад перейшло до української церкви.

ʺЛюди сміливо та впевнено роблять свій вибір попри тиск з боку Московського патріархату. Бути серед перших – завжди важко. Ці люди потребують нашої підтримки. Але ми з вами знаємо, що неправда і давні забобони швидко розсіються, а залишиться з Божою допомогою створена українська церква і вдячність народу тим, хто її творивʺ, - зазначив Президент. Він запевнив, що релігійні громади самі будуть вирішувати змінювати їм приналежність чи ні, і вибір кожної людини та парафії буде захищений. ʺТі, хто захоче, якщо це буде їх впевнений вибір - залишаться  з Московським патріархатом. Якщо їм до вподоби йти до церкви, де служба Божа починається з молитви за Кирила, який молиться за російську владу і військо, який присутній на колегії Міністерства оборони РФ, де планується як вбивати українців, який бере участь в Раді безпеки РФ, то це їх вибір. Україна демократична держава, і ми будемо захищати і їх правоʺ, - додав Петро Порошенко.

Президент привітав вчорашнє рішення Верховної Ради щодо закону, який впорядковує механізм переходу релігійних організацій та процедуру їхньої державної реєстрації.

ʺХотів би наголосити – провокації з боку Москви щодо автокефалії української церкви були і, на жаль, продовжуються тепер. Мета ворога, навпаки, створити конфлікти навколо переходів, протиставити частину громад одна одній, знову випробувати на міцність нашу єдність. Наполягаю, що зроблю все необхідне, щоб зберегти релігійний мир і забезпечити виключно мирний процес, як це власно кажучи відбувається і теперʺ, - зазначив Президент.

ʺДуже вони чекали, що хтось почне захоплювати Лавру. Ні. Ми йдемо з любов’ю і миром. Дуже вони чекали, що хтось, якісь націоналісти, почнуть захоплювати храми. Не дочекаються. Ми вже добре вивчили урокиʺ, - додав Глава держави.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ