Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Під «Будинок книги» лишили менше як 10% площі – судова справа

Сьогодні, 21 березня, відбулось перше судове засідання за позовом ТзОВ торгово-виробнича фірма «Львівкнига» до НАК «Надра України «Західукргеологія». Питання спору — оренда приміщень, які наразі у «Західукргеології» винаймає «Львівкнига» та здає їх у суборенду магазинам одягу та електроніки. Наступне засідання призначено на 25 квітня. Про це повідомляє кореспондент Гал-інфо.

Представник ТзОВ «Львівкнига» на початку судового засідання подав уточнення позовних вимог.

«Такі уточнення нам, як відповідачам, не надходили. Відтак можна говорити про затягування судового процесу, адже сьогодні через подані уточнення до позовних вимог було неможливо прийняти жодного рішення. Суд лише заслухав думки сторін», - зазначив, Володимир Батьков, , начальник юридичного відділу дочірнього підприємства «Західукргеологія».

Він також зазначив, що власником майна прийнято рішення про використання майна у власній господарській діяльності. «В нас уже були судові спори з ТзОВ «Львівкнига», котра передала приміщення в суборенду. Моя думка, що доводи, які обґрунтовує в своїй позовній заяві «Львівкнига», є абсурдними. Строк дії договору закінчується 4 квітня 2017 року. До цього часу два тижні. Станом на сьогодні вносити будь які зміни в договір є недоречним» - зазначив Володимир Батьков.

Нагадаємо, у будинку на Міцкевича, 8 — на першому поверсі – «Львівкнига» сьогодні займає 743,4 кв. м. Натомість орендар, який користується приміщеннями на пільгових умовах, під «Будинок книги» лишив менше як 10 відсотків площі — близько 60 кв. м, решту — здано в суборенду комерційним структурам під магазини елітного одягу, взуття та електротехніки. Скільки посередник заробляє на державному майні? За словами представників «Західукргеологія», якщо б приміщення здавали в оренду на комерційній основі, державне підприємство щомісяця отримувало б від «Львівкниги» 700-800 тисяч гривень. Наразі ж отримує в 10 разів менше.

Перший договір оренди між дочірнім підприємством НАК «Надра України» «Західукргеологія» та ТзОВ «Львівкнига» уклали ще у квітні 2007 року.

На той момент посаду голови правління НАК «Надра України» обіймав Едуард Ставицький — бізнес-партнер та друг Миколи Присяжнюка (майбутній аграрний міністр-регіонал тоді посідав крісло голови правління та голови ради Національної асоціації виробників м’яса та м’ясопродуктів України).

У січні 2016 року «Західукргеологія» спробували виправити ситуацію і розірвати договір, однак спроба не вдалася.

Позовні вимоги обґрунтовувалися тим, що відповідач не вправі передавати майно в суборенду «з метою розміщення магазинів для здійснення торгівлі непродовольчими товарами та з метою розміщення магазину цифрових технологій MOYO та здійснення в ньому торгівлі радіоелектронікою, комп’ютерною технікою, засобами зв’язку, аксесуарами та витратними матеріалами, надання послуг». Оскільки істотною умовою договору оренди від 04.04.2007 року слугує використання приміщення «з метою розташування книгарень для здійснення роздрібної торгівлі друкованими виданнями».

Позивач також зазначав, що 2014 році відповідач уклав договори суборенди нежитлових приміщень без відповідних дозволів НАК «Надра України» та ДП «Західгеологія» (а дозволи, які були надані в 2011 році стосувалися лише договорів, укладених в цей період).

Однак тоді  Господарський суд Львівської області вирішив відмовити у позові. При цьому, зокрема, було враховано те, що відповідачем договори суборенди були укладені після одержання в 2011 році дозволів від НАК «Надра України» та ДП «Західгеологія» (що підтверджується відповідями від підприємств на листи-звернення ТзОВ «Львівкнига»).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ