Відомі і малознані професії Львова, підприємливі і талановиті особистості — основні акценти цьогорічних Днів європейської спадщини. Зокрема, львів’ян навчать гасити пожежу. Це буде один із 75 заходів, які ввосьме пройдуть у Львові 7−9 вересня під темою «Від ремесел до професій: спадок тих, хто творить Львів», - прес-служба Львівської міської ради.
«Відзначення Днів європейської спадщини є гарною ініціативою, яка дозволяє не тільки бачити та цінувати спадщину, але й привідкривати завісу над таємничими спорудами. Протягом 7 — 9 вересня можна буде відвідати різні об’єкти, які не є відкриті для повсякденного відвідування. Крім того, будуть історії про відомих та не відомих львів’ян. Адже місто творять люди, а людей творить місто. Тому важливо знати життєві історії тих, які творили та винаходили у нашому місті. Гасло цього року „Від ремесел до професій: спадок тих, хто творить Львів“. Вираз є досить глибинним, бо кожен з нас, виконуючи свою роботу, вносить вагомий внесок у розвиток нашого міста Лева. Тому закликаю швидше реєструватись на різні цікаві події, бо місця обмежені», — Наталія Бунда, директор департаменту розвитку.
«Екскурсії на виробництва і підприємства, у друкарні і бібліотеки, у музеї, театри, університети, лекції, зустрічі з нащадками відомих львів’ян, майстер-класи, прогулянки з дослідниками міста, дитячі заходи — це і навіть більше різноманіття програми пропонується для мешканців та гостей міста», — зазначають організатори.
«Акцент цього року буде зроблений на темі „Відомі та маловідомі талановиті львів’яни“. Буде багато ремесел та професій, якими вони займались, такі як науковці, друкарі, двірники і т.д. Також розповідатимуться історії про важливі виробництва міста та професійні об’єднання. Програму допомагали створювати ініціативні екскурсоводи, дослідники, науковці, представники музеїв та університетів, туристичні компанії, громадські організації. Також беруть участь у допомозі волонтери, яких цьогоріч буде близько 60 осіб. Учасників ми очікуємо близько 1700 осіб», — Ганна Кцілінська, управління туризму, організатор.
«Цього року відбудеться 75 заходів, які будуть різного формату: екскурсії, лекції, зустрічі з нащадками відомих львів’ян, велокруїз до астрономічної обсерваторії, замальовки різних будівель Львові для тих, хто любить малювати. Також будуть лекції про І. Франка, А. Шептицького і т.д., де відомі для нас постаті відкриються для слухача з іншої сторони. Ще відвідувачі лекції пізнають таємниці професій суфлера оперного театру та настроювача фортепіано. Відбудуться цікаві поїздки історичним трамваєм Гота та сучасним Електроном, де розкажуть з яких елементів складаються трамваї та які професії пов’язані з цим електротранспортом. Окремо складена дитяча програма, в яку входять майстер-класи, квести та екскурсії», — Олександра Провозін, Музей міста, організатор.
«Цього року в рамках Днів європейської спадщини відбуватимуться екскурсії у Львівський державний університет безпеки життєдіяльності. Родзинкою будуть майстер — класи з гасіння пожежі. Відвідувачі зможуть пройти стежку психологічної підготовки, яку проходять курсанти — рятувальники. Вона складається з декількох етапів: буде дим, температура та звуки пожежі. Можливо буде відвідати на території університету пожежно — рятувальну частину, яка є діючою та котра виїжджає на гасіння пожеж та рятувальні операції. Екскурсія відбудеться 9 вересня з 13 до 15 години, на яку потрібна попередня реєстрація», — Ігор Кордіяка, фахівець сектору зв'язків із громадськістю Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, старший лейтенант служби цивільного захисту.
Усі заходи в рамках Днів європейської спадщини є безкоштовними і базуються на ініціативі людей, яким не байдужа історія їхнього міста. Кількість місць на більшість заходів — обмежена. Реєстрація триватиме з 30 серпня, з 15.00 до 6 вересня, 15.00 на сайті www.lviv.travel, а також за телефоном +38 067 37 33 652, з 10.00 до 18.00.
Організатори: управління туризму ЛМР, Музей міста.
Контактна особа: Ганна Кіцілінська, (032) 297 57 53, ehd. [email protected]
Довідка
1991 року Рада Європи започаткувала European Heritage Days. Відтоді кожного вересня у країнах, які приєдналися до Європейської культурної конвенції, маловідомі закриті споруди відкривають свої двері для відвідувачів, щоб привідкрити таємниці, приховані за їхніми фасадами. Дні покликані привернути увагу до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства.
Культурна спадщина LIVE — так можна окреслити ідею, яка вже близько 30 років активує мільйони європейців. Принцип простий: один раз на рік відкрити двері зазвичай недоступних для огляду пам'яток і через заходи «оживити» їх. Ідея святкування Днів європейської спадщини належить колишньому міністру культури Франції Жаку Лангу. У 1984 році за його ініціативою були організовані Дні відкритих дверей у Франції, які відбулись під гаслом «культурній спадщині — нове життя». Експериментальний проект набув такого неймовірного резонансу, що наступного року ця ініціатива була затверджена на конференції Ради Європи.