Слухай онлайн
Cуспільство

Після введення воєнного стану до України в’їжджає втричі менше громадян РФ

Українська Державна прикордонна служба посилила охорону кордонів та об’єктів інфраструктури, пунктів дислокації підрозділів і складів зі зброєю. Всього за кілька днів такого режиму роботи, а також у зв’язку з введенням ВС, в Україну не пропущено понад 600 громадян Російської Федерації.

Водночас відвідування росіянами України зменшилася приблизно в три рази. Про це в студії UATV заявив глава державної прикордонної служби України Петро Цигикал.

“Якщо раніше до нашої країни в’їжджало десь близько 5 тис. громадян РФ за добу, то нині – 1 тис. 300. При цьому ми не огульно підходимо до ситуації, розгортаючи всіх підряд. Працюємо строго в рамках законодавства, тоді як російські прикордонники не пропускають українців без будь-яких причин і пояснень”, – наголосив гість студії. Він також нагадав, що на час воєнного стану України не пропускає на територію країни росіян чоловічої статі у віці від 16 до 60 років. Виняток становлять ті, хто їдуть за дипломатичними, службовими паспортами, або ж із гуманітарною місією: на змагання, культурні заходи. Якщо у цих громадян є відповідні документи та запрошення, їх пропускають.

“Люди, яких ми не пропускаємо – це, як правило ті, хто не може пояснити мету свого приїзду, – зазначає Петро Цигикал. – Або ті громадяни, щодо яких уже є попередні заборони. Або ж ті, хто відвідував Крим. А також ті, хто має прострочені терміни перебування на території України”. Щодо жінок, то, за словами глави Держприкордонслужби, їх також можуть не пропускати на територію України, оскільки й вони можуть нести загрозу.

“Це контроль другої лінії, де ми здійснюємо опитування, працюємо з цими людьми та перевіряємо підозрілих осіб. Як правило, це поодинокі випадки”, – уточнив він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ