"Еволюція книги" - проєкт не тільки про книгу, але й про те, як еволюціонувала наша здатність передавати інформацію.
Виставка "Еволюція книги" – це продовження попередньої виставки професора, кандидата технічних наук, фахівця у галузі поліграфічних технологій, Ореста Хамули, “Еволюція носіїв інформації”, адже книга є також носієм інформації і вона з часом змінювалася. Ідеєю проєкту є демонстрація того, як людство навчилося зберігати свої знання та історію, від наскельних малюнків до сучасних електронних книг.
“Ідея виникла під час поїздок в Німеччині і там я мав можливість відвідувати різні музеї, пов'язані з поліграфією. Я подивився як вони ретельно ставляться до збереження своєї традиції і подумав: “Чого в нас такого немає?”. А оскільки я працюю на кафедрі мультимедійних технологій, а це пов’язано і з книгою, і з інформаційними технологіями, то і вирішив щось таке також зробити, щоб зберегти в пам’яті і поділитися з нащадками як все було і як все змінювалося, перебивалося.” - поділився автор виставки.
Тож ідея зародилась ще в 2001 році, а після повернення в Україну Орест Хамула почав задумуватись над реалізацією проєкту. Ті експонати, які збереглися - він збирав, ті які, на жаль, не збереглися - прийшлось робити дублікати. І з кожною виставкою їх кількість збільшувалось, адже люди приходять і зауважують яких ще немає: так з 14 початкових експонатів кількість зросла до 28.
“Кожен експонат має свою історію. Є експонат з наскельним малюнком і мене люди часто запитували як я його дістав, є мотузкове і вузликове письмо, про яке навіть ніхто не знав, що таке існувало”, - зазначив Орест Хамула.
Виставка "Еволюція книги" не лише показує розвиток носіїв інформації, але й спонукає до переосмислення того, як ми зберігаємо свою культурну спадщину. Тож встигніть відвідати її цього тижня, якщо ви не цього не зробили в Lviv art palace(вул. Коперника, 17).
Циган Людмила