Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Політика: підсумок 2022 року в датах та подіях

Інформаційна агенція Гал-інфо підготувала невеликий огляд найважливіших подій в політичному житті України, які відбулись в 2022 році.

 

Найвизначальнішою подією початку 2022 року став новий етап восьмирічної війни Росії проти України - відкрита російська агресія на територію України. Вночі 24 лютого, близько 4 години ранку, російський фюрер Володимир Путін, без оголошення війни, віддав наказ бомбардувати мирні українські міста. Російсько-фашистські війська завдали ракетно-бомбових та авіаційних ударів по всіх обласних центрах України. Одночасно з тим на територію України було здійснено відкрите військове вторгнення з території росії та білорусі. Російські фашисти ввели на Україну до 150 тисяч окупаційних військ. 

 

28 лютого Україна офіційно подала заявку на вступ до Євросоюзу за спеціальною спрощеною процедурою. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна офіційно подала заявку на вступ до Євросоюзу за новою процедурою. 

«Українці давно довели, що всі ми – невід'ємна частина європейської спільноти. Настав час закріпити це на папері. Україна подає заявку на вступ до ЄС за спеціальною процедурою», – сказав прем’єр. 

 

В Україні заборонили діяльність проросійських партій. 3 травня депутати Верховної Ради проголосували за законопроєкт 7172-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій". "За" проголосували 330 нардепів, повідомила голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк. 

Серед депутатів, які підтримали документ — 17 колишніх депутатів ОПЗЖ.

 

У неділю, 22 травня, в Україну прибув президент Польщі Анджей Дуда. Він став першим іноземним лідером, який особисто виступив у Верховній Раді від початку повномасштабного вторгнення Росії. 

“Як президент Республіки Польща маю честь виступати перед вами, представниками українського народу, в українському парламенті у місті, де б'ється серце незалежної, демократичної України, це величезний привілей, який я сприймаю як великий жест дружби до Польщі та поляків. Дякую вам за це від щирого серця. Дякую вам, друзі”, - зазначив Анджей Дуда. 

 

16 червня, президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі та президент Румунії Клаус Йоганніс прибули до України. Вони зокрема відвідали місто Ірпінь Київської області. Лідери чотирьох держав оглянули місця руйнувань, залишених російською армією перед відходом з міста. 

Після візиту до Ірпеня лідери зустрілися з президентом України Володимиром Зеленським. Франція, Німеччина, Італія та Румунія підтримують надання Україні статусу кандидата в ЄС, заявив французький президент Еммануель Макрон у Києві після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським. 

 

20 червня, Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, відому як Стамбульська конвенція. Ратифікувати документ неодноразово закликали Європейський Союз і Рада Європи.  Уперше український парламент голосував з цього питання шість років тому. Тоді законопроєкт провалився, бо більшість депутатів вирішили, що в конвенції містяться "норми, які не прийнятні для українського суспільства та української духовності". 

 

23 червня, Євросоюз ухвалив історичне рішення та надав Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Як зазначають експерти шлях до повноцінного членства  Україні реально пройти до 2030 року. Основними вимогами до України на шляху до членства є обовязкові реформи у семи сферах від судової реформи до захисту нацменшин. 

 

24 серпня, прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон в день, коли Україна святкує День незалежності, втретє з початку повномасштабного вторгнення Росії приїхав до Києва. 

"Те, що відбувається зараз в Україні, важливе для всіх нас. Саме тому я сьогодні в Києві. Саме тому Велика Британія продовжить підтримувати наших українських друзів. Я вважаю, що Україна може виграти і виграє цю війну", – написав Джонсон у Twitter. 

 

30 вересня, Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку. Про це повідомив Президент України за підсумками засідання РНБО.  

"Сьогодні ми тут, у Києві, у серці нашої країни, робимо визначальний крок для безпеки всієї спільноти вільних народів. Ми бачимо, хто нам загрожує, хто готовий убивати і калічити. Хто не зупиняється перед будь-якою дикістю, тільки б поширити свою зону контролю", – заявив він. 

Зеленський наголосив, що Росія не зупинилась би на наших кордонах, якби ми її не зупинили. Інші держави були би під ударом: країни Балтії, Польща, Молдова і Грузія, Казахстан. 

 

21 грудня 2022 року президент України Володимир Зеленський виступив на спільному засіданні обох палат Конгресу США. Як зазначив Зеленський: “Ми стоїмо, боремось і виграємо, бо ми разом – Україна, Америка й увесь вільний світ”. Це була перша закордонна поїздка президента України з часу російського вторгнення в лютому 2022 року. Перед поїздкою до США, Володимир Зеленський відвідав українських захисників на передовій лінії оборони в українському Бахмуті.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ