Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Польща не відмовиться від пошуків та ексгумації поляків за східним кордоном

Польща не відмовиться від пошуків та ексгумації поляків за східним кордоном. При цьому Професор Кшиштоф Шваґжик висловив жаль, що українська сторона поєднує це питання зі справою пам’ятника УПА в Грушовичах. Про це пише Польське радіо.

Віце-голова польського Інституту національної пам’яті професор Кшиштоф Шваґжик заявив, що Польща не відмовиться від пошуків та ексгумації польських громадян на Кресах (території, зокрема, України, які раніше були в складі Польщі – ред.). Як повідомлялося, наприкінці квітня українська сторона припинила можливість проведення експертами польського Інституту національної пам’яті пошуків місць поховання поляків в Україні, в тому числі жертв волинського злочину. Приводом цього рішення став інцидент у Грушовичах на півдні Польщі – демонтаж пам’ятника УПА.

У понедіок 23 жовтня в Україні відбулася зустріч польської та української сторін, у якій взяли участь віце-прем’єр, міністр культури Польщі Пйотр Ґлінський та віце-голова Інституту національної пам’яті професор Кшиштоф Шваґжик. Польська сторона запропонувала, щоб про згоду на проведення пошукових робіт та ексгумацій вирішувалося на вищому, тобто міністерському рівні. Україна на це не погодилася.

«Сумно, що на початку XXI століття в Європі в сусідній державі, яка офіційно визнана союзником, забороняють вести пошукові та ексгумаційні роботи. Я жалію, що українська сторона поєднує пошуки та ексгумації з іншими питаннями, також зі справою пам’ятника УПА в Грушовичах», – заявив професор Кшиштоф Шваґжик. Віце-голова Інституту національної пам’яті Польщі додав, що польські установи займають у цьому питанні єдину позицію, а дії в майбутньому «матимуть політичний характер».

На запитання про те, чи Польща погодиться відбудувати пам’ятник у Грушовичах, професор Кшиштоф Шваґжик відповів, що цей монумент розібрано тому, що він був встановлений нелегально, а також не стояв у місці жодного поховання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...