Польська приватна оборонна компанія WB Electronics має намір спільно з Україною реалізувати проект по створенню ЗРК середнього радіусу дії.
Про це під час науково-практичної конференції присвяченій проблематиці ППО Польщі розповів представник промислової групи Роман Мушал, - інформує Український мілітарний портал.
За його словами, в основі проекту має бути ракета створена на базі технологій авіаційної Р-27, яка серійно виготовляється в Україні.
Промисловець розказав, що вже створено більшість необхідних елементів – двигун, паливо, головка самонаведення (активні, пасивні та тепловізійні елементи). За його прогнозами, час необхідний для розгортання виробництва в Польщі складає приблизно три роки. Р. Мушал також додав, що це “високоманеврена” ракета.
Раніше такий проект польському Міністерству оборони пропонував екс-очільник “Укроборонпрому” Роман Романов у 2017 році. Тоді очікувалося, що серійне виробництво ракети проекту “Нарва” може розпочатися в листопаді 2019 року.
Цікаво відзначити опис ситуації в польському ОПК від Р. Мушала. За його оцінкою, придбання ліцензій на виробництво ряду продуктів західної промисловості (БТР, ПТКР) не призвело до технологічного прориву. Польща на його думку лишається “банановою республікою”, яка постачає національним збройним силам штучні зразки власного виробництва. Натомість, ліцензійне виробництво має ряд обмежень щодо можливості модернізації та сервісу.
За словами, Романа Мушала єдине, що польська промисловість створила в ракетній галузі власного це ПЗРК “Гром”. Однак, це відбулося ще в 1994 році, а відтак, брак нових конкурентних продуктів є “трагедією” для польського ОПК. Тому співпраця з Україною розглядається, як шанс змінити ситуацію.
Р-27 – це авіаційна керована ракета класу «повітря-повітря», середньої дальності. Вона забезпечує перехоплення та знищення пілотованих та безпілотних літаків, а також крилатих ракет у повітряному бою на середніх і великих дистанціях, при автономних і групових діях літаків-носіїв, вдень і вночі, в простих і складних метеоумовах, з будь-яких напрямків, на тлі землі і моря, при активному інформаційному, вогневому і маневреному протидії супротивника на швидкості до 3500 км/годину.
Зараз різні модернізації цієї ракети виготовляються на підприємстві Державної акціонерної холдингової компанії «Артем».