Слухай онлайн
Cуспільство

Польські вчителі готуються до страйку

Профспілка польських вчителів розпочала процедуру колективного трудового спору з директорами шкіл. Про це повідомив міжнародний відділ ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Це перший етап підготовки до можливого загальнонаціонального страйку у зв'язку з запланованою реформою освіти. За словами голови Профспілки Славоміра Броняж, страйк відбудеться на початку березня 2017 року.

Профспілка вимагає гарантій працевлаштування, підвищення зарплат вчителів та збільшення витрат на освіту.

«Ми наполягаємо, щоб уряд направив до парламенту заяву з вимогою відмовитися від введення цієї неправильної, шкідливою реформи, яку парламент ухвалив минулого тижня», – зазначив Броняж.

Також Профспілка польських вчителів має намір просити Президента Польщі Анджея Дуду про те, щоб він звернувся до Сенату з проханням провести референдум щодо змін у структурі освіти.

У грудні 2016 року Сенат без поправок прийняв закони, які реформують структуру польських шкіл. Передбачається ліквідація гімназій (3 роки середньої школи), а також створення системи 8-річної початкової школи і 4-річної середньої. Замість професійних училищ вводяться двоступеневі вузькогалузеві школи.

Якщо Президент Анджей Дуда підпише закон, він почне діяти з нового навчального року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ