Слухай онлайн
Політика

Потрібно створити міністерство ЖКГ та міністерство регіонального розвитку – Василь Куйбіда

Для зосередження всього, що стосується житлово-комунального господарства, та всього, що стосується регіональної політики, потрібно створити два окремих міністерства – Міністерство житлово-комунального господарства та Міністерство регіонального розвитку. Про це в коментарі «Гал-info» розповів народний депутат, екс-мер Львова Василь Куйбіда, коментуючи плани уряду створити два нових міністерства.
 «Зараз все, що стосується ЖКГ, зосереджено в Мінбудархітектури, так само, як і в цьому питанні займаються регіональним розвитком. Оскільки у цього міністерства дуже багато роботи, то воно не може ціленаправлено працювати над вирішенням окремих проблем окремих галузей, тому потрібно об’єднати профільні відділи в окремі міністерства», – вважає Куйбіда.
З його слів, у 2004 році була затверджена реформа ЖКГ, і в бюджеті на 2007 рік на її реалізації виділено чималі кошти, але реалізовувати все це Мінбудархітектури не зможе, тому для цього треба буде створити профільне міністерство. «Подібна ситуація з регіональною політикою – була напрацьована лише концепція регіональної політики, але якою вона має бути, ніхто не знає, бо вона є несформованою. Все, що стосується територіальних громад, розкидано по різних міністерствах, тому, щоб була ефективна робота, потрібно об’єднати ці відділи в Міністерство регіональної політики. У західних країнах є такі міністерства, але вони мають іншу назву – Міністерство внутрішніх справ або внутрішньої політики, і воно займається власне територіальними громадами», – каже Куйбіда.
Щодо імовірних кандидатів на посади міністрів нових міністерств, то Куйбіда поки що називає лише одного кандидата, і лише на посаду голови майбутнього Міністерства житлово-комунального господарства, – Володимира Яцубу.
«Принцип, за яким має призначатися голова міністерства, має бути по ознаці професійності та досвіду. Але антикризова коаліція скоріш за все користуватиметься політичним принципом «друг-ворог» і запропонує «друга». Поки що можна розглядати як варіант на посаду міністра ЖКГ лише Володимира Яцубу – він професіонал, досить довго працював у цій сфері і є членом антикризової коаліції», – каже Куйбіда. Щодо кандидатів на міністра майбутнього Міністерства регіональної політики, то поки що таких кандидатів Куйбіда не бачить.
Нагадаємо, що про створення двох нових міністерств говорилося ще минулого року і основним кандидатом на міністра Міністерства регіонального розвитку називали Василя Куйбіду.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ