Під час нещодавньої сесії Львівської обласної ради прийняли Програму підтримки органів державної влади. Документом передбачено у 2020 році виділити 26,25 млн гривень на оплату праці для працівників апарату облдержадміністрації, структурних підрозділів ЛОДА, Західного офісу держаудитслужби.
Однак, ця надбавка дасть можливість підняти чиновникам ЛОДА зарплату в середньому усього на 2300 гривень брутто. Як пише видання "Львівська мануфактура новин", в рейтингу зарплат чиновництва Львівщини вони і далі займають лише п’яту сходинку із розрахунковою середньою зарплатою на одного штатного працівника в сумі 11 014 грн. На першому місці – традиційно виконавчий апарат Львівської обласної ради із середньою зарплатою у 28 300 грн. Хоча є там працівники, які заробляють більше 45 тисяч на місяць.
Практично дві середні зарплати отримують і в апараті та структурних підрозділах міст обласного значення Львівщини – 20 100 грн. За ними із значним відривом йдуть службовці органів місцевого самоврядування, які працюють в районних радах – 16 400 грн. Чиновники в об’єднаних територіальних громадах отримують середню зарплату в розмірі 16 100 грн. І найменше отримують державні службовці у районних державних адміністраціях – усього 7 066 грн брутто, що є менше від середньої зарплати у Львівській області.
Усі ці дані наводив у своїй презентації під час засідання сесії 12 березня директор департаменту фінансів ЛОДА Олег Демків. Він також підкреслив, що особливістю видатків на утримання місцевих держадміністрацій області на 2020 рік є те, що дефіцит з оплати праці працівників органів виконавчої влади становитиме 91 млн грн – в цілому на 114,1 млн грн менше, ніж у 2019 році. Кошториси затверджені із урахуванням скорочення чисельності працівників райдержадміністрацій на 50 % (хоча постановою КМУ передбачено 30%).
Окрім того, не враховано потреби для розрахунків із вивільненими працівниками райдержадміністрацій (компенсація за невикористані відпустки, вихідна допомога при звільненні) в сумі 11,7 млн грн.
Як зазначають фінансисти, видатки на заробітну плату працівників облдержадміністрації збережені на рівні 2019 року, непроіндексовані, а господарські не індексуються вже більше 5 років. Через місяць виникне заборгованість по заробітній платі в райдержадміністраціях, а в облдержадміністрації – у вересні.
Враховуючи усе це, високу плинність кадрів серед держслужбовців (до 20% за січень-лютий 2020 року) депутати Львівської обласної ради 59-ма голосами «за» прийняли Програму підтримки органів державної влади. Лише троє депутатів були «проти»: свободівці Олег Панькевич, Андрій Чад та Михайло Нискогуз.
Прийняття цієї Програми дасть можливість встановити середньомісячну заробітну платню одного працівника облдержадміністрації в розмірі 12 812 грн (брутто). Хоча це і так менше, аніж було у 2019 році (14 557 грн).
Необхідно підкреслити, що видатки на реалізацію Програми здійснюватимуться за умови відсутності заборгованості за захищеними видатками обласного бюджету протягом року.