Слухай онлайн
Економіка

Працівники Львівської облради отримують найбільші зарплати серед чиновників області

Під час нещодавньої сесії Львівської обласної ради прийняли Програму підтримки органів державної влади. Документом передбачено у 2020 році виділити 26,25 млн гривень на оплату праці для працівників апарату облдержадміністрації, структурних підрозділів ЛОДА, Західного офісу держаудитслужби.

Однак, ця надбавка дасть можливість підняти чиновникам ЛОДА зарплату в середньому усього на 2300 гривень брутто. Як пише видання "Львівська мануфактура новин", в рейтингу зарплат чиновництва Львівщини вони і далі займають лише п’яту сходинку із розрахунковою середньою зарплатою на одного штатного працівника в сумі 11 014 грн. На першому місці – традиційно виконавчий апарат Львівської обласної ради із середньою зарплатою у 28 300 грн. Хоча є там працівники, які заробляють більше 45 тисяч на місяць.

Практично дві середні зарплати отримують і в апараті та структурних підрозділах міст обласного значення Львівщини – 20 100 грн. За ними із значним відривом йдуть службовці органів місцевого самоврядування, які працюють в районних радах – 16 400 грн. Чиновники в об’єднаних територіальних громадах отримують середню зарплату в розмірі 16 100 грн. І найменше отримують державні службовці у районних державних адміністраціях – усього 7 066 грн брутто, що є менше від середньої зарплати у Львівській області.

Усі ці дані наводив у своїй презентації під час засідання сесії 12 березня директор департаменту фінансів ЛОДА Олег Демків. Він також підкреслив, що особливістю видатків на утримання місцевих держадміністрацій області на 2020 рік є те, що дефіцит з оплати праці працівників органів виконавчої влади становитиме 91 млн грн – в цілому на 114,1 млн грн менше, ніж у 2019 році. Кошториси затверджені із урахуванням скорочення чисельності працівників райдержадміністрацій на 50 % (хоча постановою КМУ передбачено 30%).

Окрім того, не враховано потреби для розрахунків із вивільненими працівниками райдержадміністрацій (компенсація за невикористані відпустки, вихідна допомога при звільненні) в сумі 11,7 млн грн.

Як зазначають фінансисти, видатки на заробітну плату працівників облдержадміністрації збережені на рівні 2019 року, непроіндексовані, а господарські не індексуються вже більше 5 років. Через місяць виникне заборгованість по заробітній платі в райдержадміністраціях, а в облдержадміністрації – у вересні.

Враховуючи усе це, високу плинність кадрів серед держслужбовців (до 20% за січень-лютий 2020 року) депутати Львівської обласної ради 59-ма голосами «за» прийняли Програму підтримки органів державної влади. Лише троє депутатів були «проти»: свободівці Олег Панькевич, Андрій Чад та Михайло Нискогуз.

Прийняття цієї Програми дасть можливість встановити середньомісячну заробітну платню одного працівника облдержадміністрації в розмірі 12 812 грн (брутто). Хоча це і так менше, аніж було у 2019 році (14 557 грн).

Необхідно підкреслити, що видатки на реалізацію Програми здійснюватимуться за умови відсутності заборгованості за захищеними видатками обласного бюджету протягом року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");