Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Правозахисники: за час війни у Сирії загинули 14700 дітей

Кадри із закривавленим хлопчиком Омраном, якого витягли живим з-під завалів у місті Алеппо, облетіли весь світ та шокували світову спільноту. Проте такі, і навіть більш страшніші речі, стали для Сирії буденністю. І найбільше від війни потерпають діти.

"Я можу заявити світові, що в Алеппо щодня бачу десятки таких, як Омран", - каже представник благодійної організації "Білі шоломи" Ібрагім аль-Хадж, який працює у сирійському місті, що знаходиться в блокаді і піддається бомбардуванням та обстрілам.

Як зазначив аль-Хадж, сирійський хлопчик Омран та його сім'я вижили після бомбардування Алеппо кілька днів тому, однак багатьох дітей після того з-під завалів витягали мертвими. "Їхніх фото ніхто не бачив, вони не шокували світ, як світлина Омрана", - наголосив представник "Білих шоломів", якого цитує у суботу, 20 серпня, агенція dpa.

Як повідомляє Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини, який базується у Великобританії, понад 14700 дітей загинули у Сирії з 2011 року. Більшість з них стали жертвами бомбардувань та бойових дій, сотні померли від голоду чи хвороб.

За інформацією Human Rights Watch, за час війни було ув'язнено щонайменше 1433 дитини, з яких тільки 436 були звільнені. За наявними у правозахисників даними, щонайменше сотня малолітніх дітей піддавались в ув'язненні катуванням.

За даними ЮНІСЕФ, з початку громадянської війни у Сирії у березні 2011 року в країні народилось близько 3,7 мільйона дітей. Загалом станом на сьогодні 8,4 мільйона сирійських дітей - 80 відсотків усіх дітей в країні - так чи інакше відчули на собі війну та її наслідки або у Сирії, або як біженці в інших країнах.

На сьогодні майже половина з 600 тисяч сирійців, які перебувають у заблокованих районах Сирії, - діти. У країні понад 2,1 мільйона дітей не можуть відвідувати школу. 700 тисяч сирійських дітей-біженців, які перебувають на території інших, переважно сусідніх з Сирією країн, також не мають доступу до отримання освіти.

DW

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ