Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Представники 196 країн зібрались на кліматичній конференції в Марокко

Представники 196 країн світу зібрались у понеділок, 7 листопада, у марокканському місті Марракеші для обговорення дорожньої карти втілення Паризької кліматичної угоди, яка набула чинності 4 листопада. Для участі у переговорах під егідою Організації Об'єднаних Нації, які триватимуть наступні 12 днів (до 18 листопада), прибули близько 15 тисяч представників зі 196 країн.

Планується, що дипломати з багатьох країн під час кліматичної конференції працюватимуть над безліччю процедурних питань в рамках втілення домовленостей Паризької кліматичної угоди, повідомляє агентство AFP.

Французький дипломат, колишній міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус, який головував торік на кліматичній конференції у Парижі, на якій було ухвалено історичну угоду, заявив напередодні, 6 листопада, що ухвалення угоди стало "винятковим успіхом, проте цього недостатньо". "Поглиблення кліматичних ризиків набуває все більш драматичного характеру, це відбувається швидше, ніж собі уявляє більшість людей", - наголосив він, повідомляє агентство dpa. За словами Фабіуса, треба якнайшвидше почати застосовувати угоду на практиці.

Тим часом учасники саміту в Марокко висловлюють занепокоєння, пов'язані з виборами президента Сполучених Штатів, які відбудуться у вівторок, 8 листопада. Адже республіканець Дональд Трамп, який має шанси здобути перемогу на цих виборах, раніше пригрозив скасувати Паризьку кліматичну угоду. На думку експертів, свою обіцянку "скасувати" угоду після набуття нею чинності Трампу виконати вже не вдасться, проте його ймовірна перемога на виборах може створити перешкоди на шляху для втілення угоди у життя, зазначає AFP.

Нагадаємо, глобальну угоду, спрямовану на боротьбу з глобальним потеплінням, було ухвалено у грудні 2015 року у Парижі. 195 країн-учасниць цієї угоди зобов'язалися скоротити викиди, щоб спільно не допустити потепління клімату більш ніж на два градуси за Цельсієм до кінця століття у порівнянні з рівнем доіндустріальної доби. Передумовою для набуття чинності угодою була ратифікація документа 55 країнами, на які припадає не менше 55 відсотків світового обсягу парникових газів.

DW

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ